Що треба знати про довідку про несудимість

Ситуації, в яких потрібна довідка про несудимість

У різних життєвих ситуаціях може знадобитися документ про несудимість. У той же час, у деяких людей, які несподівано зіткнулися з тією чи іншою ситуацією, часто з’являється тема для роздумів: навіщо потрібен документ про несудимість та які дані вказуються? Якщо говорити коротко, то це правовий документ, який свідчить про відсутність або, навпаки, показує наявність судимості громадянина в Україні. Документ видається на спеціалізованому листку, який має серію та номер, а також кілька ступенів захисту.

У яких ситуаціях потрібна довідка про несудимість

Наведемо найбільш загальнопоширені ситуації, коли необхідний цей документ. Виходить, це документальне оформлення: візи в іншу державу або працевлаштування за кордоном; громадянства, паспорта чи закордонного паспорта; документації на усиновлення, піклування.

Коли оформити документ про несудимість

Для оформлення цієї довідки потрібно підготувати копії всіх сторінок паспорта, а якщо людина вважається нерезидентом країни, то якісну копію його паспорта з переказом. Звичайно, оформлення будь-якого законного документа потребує часу. Проте, що робити, коли довідка про несудимість потрібна терміново? Рішення є: замовити довідку про несудимість в Україні https://uk.prioretet.com/ скоро і за доступною ціною. Клієнт на руки або e-mail отримає довідку з печаткою на офіційному бланку та всією необхідною інформацією.

Порада експерта: який спосіб отримання вибрати?

Це всі існуючі засоби отримання довідки про несудимість, але спосіб отримання залежить від вашої ситуації. Розглянемо нижче.

Паперова довідка про несудимість з мокрою печаткою МВС підходить у всіх ситуаціях, і є обов’язковою для: — затвердження в посольстві Саудівської Аравії — запевнення в посольстві Чехії — запевнення в посольстві Малайзії

Електронні, консульські та довідки про несудимість із печаткою МФЦ підходять лише для консульської легалізації документів у неапостильні країни (наприклад, ОАЕ, Китай, Кувейт), тому що на такі довідки неможливо поставити апостиль.

Також такі довідки не годяться для Малайзії, КСА та Чехії. Для цих країн, як ми писали вище, годиться лише паперова довідка із печаткою МВС.

Що вказується у довідці?

У довідці прописуються особисті дані заявника та відомості про інформаційний центр, який видавав документ. Інформація про судимість засвідчується підписом, а також печаткою керівника відділу МВС.

Якщо людина не має судимостей, у всіх графах документа проставляється замітка «не судимий». Якщо ж особа була судима, у документі вказується дата порушення кримінальної справи, підсумки розслідування, вирок суду, стаття, за якою було засуджено людину. У довідці прописуються усі судимості.

ВАЖЛИВО! Роботодавцю рекомендується подивитись на оригінал довідки. Знайти її можна в інтернеті. Ця необхідність пов’язана з ризиком того, що претендент може надати фальшивий документ.