Bionym ідентифікує людину по її електрокардіограмі

 

Bionym ідентифікує людину по її електрокардіограмі

Nymi, переносний захисний пристрій, який цієї осені випустить компанія Bionym з Торонто, ідентифікує людину за частотою серцебиття.

«Ваша електрокардіограма (ЕКГ), яка зазвичай використовується в медичних цілях, являє собою унікальну біометричну особливість — таку ж, як відбитки пальців», — пояснює Карл Мартін, генеральний директор Bionym. Нова система дозволить повністю усунути необхідність в паролях, ПІН-кодах та інших ключах в повсякденному житті.

Ця ідея виразно звертає на себе увагу як потенційних клієнтів, так і засобів масової інформації. На поточний момент вже зроблено 10 тисяч попередніх замовлень цих пристроїв, і багато відомих видань — від сайту TechCrunch і New York Times — присвятили канадської компанії свої публікації.

Nymi фіксує серцеві електроімпульси. Коли людина одягає браслет, електрод під ним торкається зап’ястя, ще один електрод розміщується поверх браслета. Вільною рукою необхідно торкнутися верхнього сенсора, щоб таким чином «замкнути ланцюг» і дозволити девайсу визначити ЕКГ. (Такі маніпуляції не потрібно вчиняти постійно — тільки один раз). Система підключається до інших пристроїв за допомогою Bluetooth.

Загалом, розробники цієї системи розглядають серце як велику батарею. Щоб зафіксувати сигнал, необхідно на мить «замкнути електричне коло». «Кожне сердечне скорочення генерує електричний сигнал, що приводить у рух м’язи, — пояснює співробітник Bionym. — Такого роду послідовність сигналів для кожної людини унікальна».

Перша версія пристрою буде контролювати доступ до персонального комп’ютера користувача, його планшету або смартфону на платформі Android. Разом з браслетом (вартістю $79) надаються безкоштовні програми. Гендиректор Bionym припускає, що в осяжному майбутньому його компанію, штат якої налічує 35 осіб, чекають великі зміни, великі інвестиції і партнерські угоди з індустріями грошових переказів і готельним бізнесом.

Nymi — один із прикладів застосування біометрії, технології розпізнавання таких особливостей, як відбитки пальців, райдужна оболонка ока і навіть геометрія вуха. У iPhone’ах, наприклад, присутній сенсор відбитків пальців, на пункті прикордонного контролю на кордоні США і Канади встановлений сканер райдужної оболонки ока.

Організації все частіше використовують біометричні можливості, оскільки це дозволяє зберегти набагато більше інформації про людину, — так вважає Світлана Янушкевич, директор Лабораторії біометричних технологій в Schulich School of Engineering при Університеті Калгарі. За словами дослідника, їх основна мета — ідентифікувати людину за властивими їй параметрам, а не по тому, що вона може запам’ятати — замість паролів, жетонів або карт в розрахунок приймаються анатомічні особливості.

Карл Мартін, в свою чергу, відзначає, що система Nymi здійснює подвійну аутентифікацію — в розрахунок приймається біометричний аспект, а також унікальний серійний номер кожного девайса. Але він також визнає, що жодна система не застрахована від помилок.