16 04 2015

Кіберзлочинці на крок попереду в цифровій гонці озброєнь

Кіберзлочинці на крок попереду в цифровій гонці озброєнь
Експерти в області кібербезпеки впевнено заявляють: у світі є два типи компаній - ті, чиї власники знають, що їх зламали, і ті, яким це не відомо. Але світло в кінці тунелю все-таки проглядається, оскільки організації другого типу все частіше потрапляють в першу категорію. І потім вживають відповідних заходів щодо захисту своїх даних.

Останні кілька років ознаменувалися помітними змінами у відношенні того, як компанії захищають свої мережі. Фахівці з комерційних організацій стали більше дивитися вглиб проблеми. Вони відстежують як вхідний, так і вихідний мережевий трафік за допомогою систем виявлення зломщиків.

Відповідно до припущень ринкових дослідників, витрати на кібербезпека за останній час щорічно збільшувалися, приблизно, на 10%. Очікується, що ця тенденція продовжиться і протягом наступних кількох років. Так, після злому системи кредитних карт Target, представники компанії в десятикратному обсязі збільшили витрати на захист електронних даних, створили спеціальний центр безпеки і розмістили сучасні системи захисту. Деякі аналітики висловлюють думку, що використання іншій конфігурації систем охорони Target могло запобігти нападу - але це всього лише припущення.

Однак, як би там не було, хакери змогли відшукати лазівку; і, ймовірно, до тих пір, поки зломи комп'ютерних мереж будуть приносити великі суми, їм це завжди буде вдаватися. Тим часом зростає вартість збитків від хакерських атак - згідно з недавнім дослідженням, з минулого року цей показник збільшився на 15%. І це без урахування репутаційних втрат, які несуть бізнес-організації, а такі втрати часом досить відчутні.

Інтернет створювався без належної уваги до питання про безпеку, тому кіберзлочинці - на крок попереду у цифровій гонці озброєнь. І нові технології не завжди панацея, оскільки якщо уразливості програмного забезпечення назавжди підуть у минуле, людський фактор нікуди не зникне. Підвищення якості систем безпеки, що спостерігалося останнім часом, супроводжувалося активністю так званих соціальних інженерів - вони вдаються до тактики точкового фішингу, сподіваючись приспати пильність користувачів.

І хоча зломи мереж неминучі, це не означає, що організації безсилі перед хакерами і нічого не можуть їм протиставити.

Вся справа в готовності компаній протистояти кіберзлочинцям


У першу чергу необхідно перевірити наявність базових заходів захисту - заходів, покликаних зменшити потенційний збиток.

Управління радіотехнічної оборони Австралії склало список з 35 стратегій зменшення ризиків, які можуть бути використані організаціями. Співробітники SANS Institute склали аналогічний перелік тактик, те саме зробили люди з Національного Інституту стандартів і технологій США та Міжнародної організації зі стандартизації. Ці ініціативи включають так звані білі списки програм (використання яких допускається в комп'ютерних системах), регулярне усунення вразливостей ПЗ, відділення конфіденційної інформації від іншої і обмеження до неї доступу. Такі вельми нехитрі рішення здатні ускладнити хакерам завдання доступу до мережі і знизити до мінімуму потенційний збиток.

У ході дослідження, що проводилося в 2013 році, виявилося, що наявність плану реагування на події - суттєвий фактор зменшення ціни злому. Виявилося, що організації, у яких був такий план, несли на 22% менше збитку від кібернападів. Для порівняння, наявність грунтовного підходу знижує втрати на 18%, присутність спеціаліста з питань інформаційної безпеки - на 12%, стороння підтримка - на 7%.

Масштаб плану безпеки також має значення


Одного лише плану для IT-департаменту не вистачить. Для ліквідації серйозних проломів необхідно застосовувати відповідні стратегії і тактики. Для цього план безпеки повинен поширюватися і на інші відділи організації. Надійний план повинен описувати процес, якому необхідно слідувати фахівцям з команд екстреного реагування. Однак він може виявитися недостатньо ефективним, якщо буде малозрозумілий для команди співробітників з відділу безпеки, або ж якщо не будуть враховуватися інші, не менш важливі аспекти. Підготовка і навчання - найкращий і єдиний дієвий спосіб протистояти можливим атакам хакерів.

З усього перерахованого випливає логічне запитання: хто відповідальний за питання, пов'язані з безпекою, і, що більш важливо, хто за це повинен платити? Як правило, за фінансування відповідає генеральний директор і рада директорів компанії.

Більшість організацій переживає серйозні кризи кожні 3-5 років, і те, як керуючі реагують на кризові ситуації, впливає на їх репутацію. Інформаційні витоку не єдина проблема, з якою стикаються компанії, адже слід думати про те, що робити, наприклад, на випадок виникнення стихійних лих, стежити за стабільністю розмірів оброблених виробів та інше, та інше, та інше ... Заходи, спрямовані на зниження зазначених ризиків, по своїй суті дуже схожі з заходами проти хакерських атак. Гендиректорам і топ-менеджерам звичніше боротися з традиційними різновидами загроз, ризики ж, що відносяться до кібербезпеки, відносно нові. Змусити менеджмент задуматися над усіма цими питаннями - лише один з викликів, пошук відповідей у зрозумілій для них формі - ще один. Діалог з питань інформаційної безпеки не завжди представляється можливим. Але найчастіше це ключ до отримання потрібного фінансування та організаційної підтримки, настільки необхідної для подолання наслідків інформаційних витоків і зломів.
Интересные материалы читать все
Юридичні послуги мають широкий спектр послуг, і актуальні як для звичайних громадян, так і для підприємців...
Юридичні послуги: особливості
17 февраля 0 комментария
З послугами митного агентства безпосередньо пов'язаний митний склад, тому варто знати, на яких принципах він функціонує...
Митний склад: що це таке?
17 февраля 0 комментария
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария