22 02 2016

Чому «морські котики» не носять Beretta

Чому «морські котики» не носять Beretta
Морські котики США надали перевагу німецькому пістолету Heckler & Koch, а не італійській Beretta92. Чому? Відповідь проста - чим начальство наказало, тим і користуються, бо людям військовим вибирати не доводиться. Чим же так не догодила Beretta92, яка раніше перебувала на озброєнні в підрозділах морських піхотинців? Відповідь треба шукати в передісторії. У збройних силах США склалася традиція - будь-яку військову спецоперацію починають саме морські піхотинці. Інтенсивна експлуатація пістолетів Beretta92 морськими піхотинцями, виявила масу недоліків, які не помітила спеціальна комісія, коли зараховувала на «службу» ця зброя.

[img]http://ohrana.ru/upload/img_1/artembut/66d11b7d8a2b28284145f27fab8807ee.jpg[/img
]Відкритий ствол пістолета Beretta92 виявився непридатним для специфічної роботи в морській піхоті. У вологому і просякнутому сіллю морському повітрі пістолет швидко виходив з ладу. Морська сіль висихала всередині і зовні стовбура і руйнувала роботу механізму пістолета, роз'їдаючи метал. Саме з цієї причини «морські котики» потребували частої зміни зброї.

Але це була не єдина причина. Другою причиною був противник, вірніше його відмінна індивідуальний захист, яку пістолет Beretta92 не міг пробити в силу слабкого ударної дії 9-мм кулі. Так як противника вибирати неможливо, то довелося вибирати нову зброю. До того ж, Beretta92 ніяк була пристосована для стрільби з глушником - не дивлячись на всі спроби інженерів, бавовна при пострілі все одно виходив досить гучним, що в рамках «секретності» проведених операцій просто неприпустимо.

Американці звикли все робити з розмахом і замість того, що б «по-тихому» вибрати відповідний пістолет, вони оголосили конкурс. У 1994 році US Special Operations Command (Командування Сил Спеціальних Операцій США - US SOCOM) висунуло цілий ряд вимог до зброї спеціального призначення.
Підвищена потужність пострілу - щось середнє між Beretta92 і стандартним автоматичним карабіном М4.
Магазин мінімум на 12 патронів.
Глушник.
Лазерний і інфрачервоний покажчики мети.
Тактичний ліхтар підсвічування.
Живучість ствола не менше 30 000 пострілів.

І все це не повинно знижувати точність стрільби на відстані як мінімум 50 метрів, пістолет повинен витримувати стрілянину в агресивному повітряному середовищі - мінімум 2000 пострілів, а в звичайних умовах більше 6000, і, знову ж таки, без втрати точності.

[img]http://ohrana.ru/upload/img_1/artembut/19ed6565d40395481264806c103b9317.jpg[/img]
В результаті військове командування хотіло отримати «суперзброю», озброївшись яким, морський піхотинець мав виходити переможцем у будь-якій ситуації. Вони сподівалися, що новий пістолет буде вигравати бій на короткій дистанції (до 50 м) у первинного зброї, яким була автоматична штурмова гвинтівка. За даними з різних джерел, армійці протестували понад 30-ти зразків різної зброї. На першому етапі випробувань лідерами були дві збройові фірми - німецька «Heckler & Koch» і американська «Colt». У 1995 році SOCOM нарешті зробив вибір і прийняв модель «Heckler & Koch» USP. Цей пістолет вже добре себе зарекомендував себе і пройшов випробування в рамках німецької військової програми «Пістолет-90». Його переробили відповідно до вимог конкурсу, після чого пістолет отримав назву «Mark 23 Model 0 US SOCOM Pistol» - в неофіційною версією Heckler & Koch Mk23 Mod0.

Вийшов великий і красивий пістолет найбільшим «національного американського калібру» для автоматичних пістолетів - 45АСР (11,43 / 23мм). Автоматика пістолета Heckler & Koch Mk23 Mod0 працює за принципом віддачі стовбура з коротким ходом. Замикання, як і в пістолеті Colt 1911 здійснюється перекосом стовбура. Для збільшення точності стрільби і з метою зменшення впливу на балансування зброї всяких «девайсів» у вигляді лазерного целеуказателя, глушника і тактичного ліхтаря, стовбур пістолета був значно подовжений. Частина дула пристосували для використання штатного глушника і зробили його виступаючим, зі спеціальною нарізкою. Для кріплення іншого «обважування» під стволом були зроблені своєрідні «рейки».

У дворядний магазин вміщається 12 патронів. Для стійкого утримання рукоятки навіть мокрою рукою, її покрили спеціальним гумоподібним складом - з цією ж метою продумали зручний кут нахилу і баланс. Для зручної стрілянини не знімаючи неопренових рукавичок, які є частиною гідрокостюма, була збільшена спускова скоба - це робить стрілянину комфортною. Для підвищення захисту від агресивного середовища все зовнішні поверхні оксидовані і азотований, а кожух-затвор виконаний з хромо-молібденової сталі. Розробники врахували всі вимоги військової комісії до безпеки використання зброї - пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 оснащений декількома запобіжниками.

Для полегшення стрільби в темний час доби приціл - регульований і постійний, має білі пластикові вставки і тритієві крапки, що світяться. Порівняно високо були підняті прицільні пристосування - коли приєднується глушник, то він не перекриває лінію прицілювання. Патронник, магазин і стовбур виконаний таким чином, що допускає використання патронів будь-якого виробника з різним типом куль. Якщо боєць сумлінно пройшов підготовку, то на перезарядку пістолета у нього піде рівно одна секунда - і форма магазину та магазинні засувка це дозволяють. Сумний глушник забезпечує рівень звуку пострілу до визначення «безшумний». Встановлений глушник чи не порушує балансування зброї, а інші «обважування» легко надягають і знімаються. Пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 на рівних змагається з АК-74 і М4 у веденні стрільби на відстані не більше 50 метрів.

Чому «морські котики» не носять Beretta
Уже в 1996 році пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 був узятий на озброєння. Але до сих пір чиновники сперечаються про доцільність застосування цієї зброї спецпідрозділами морських піхотинців, тому що пістолет вийшов дуже громіздким - при повній конфігурації (з тактичним ліхтарем, з глушником та інтегральним показником уели) він важить більше двох кілограмів. Саме тому «морські котики» так ефектно стріляють з двох рук - іншим способом з цієї «дуркою» ніяк не впоратися, але це дуже незручно робити через величезну захисної скоби. Для того, що б боєць повністю опанував новим пістолетом, він повинен днювати і ночувати в тирі, а це відбивається на якості його фізичної підготовки. Як виявилося, пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 практично не має переваг перед іншими моделями пістолетів-кулеметів, а гроші на його розробку і придбання, витрачені чималі.

Чиновники з військового відомства сподівалися отримати зручний, потужний і практичний пістолет, а в результаті отримали кота в мішку у вигляді безглуздого чудовиська Heckler & Koch Mk23. Пістолет начебто повністю відповідає заявленим вимогам, але, в той же час, дуже погано пристосований до бойових дій. На «офіційно дозволених» фото, «морські котики» красуються з «офіційними» стволами, але під час ведення бою за краще зовсім інший пістолет, який значно зручніше і легше хваленого Heckler & Koch Mk23. Подейкують що це інший Heckler & Koch, моделі USP45СТ Compact Tactical калібру 11,43 мм або Heckler & Koch, а так само Colt 1911.
Интересные материалы читать все
Вважається, що всі професійні системи відеоспостереження вартують досить великих грошей. Це дійсно так. Але повірте, що воно..
Комплект вуличного бездротового відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Різна відеоапаратура може бути доступна не тільки героям фільмів, але і цілком звичайним людям. Якщо ви хочете завжди бути в..
Комплект зовнішнього відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Забезпечити безпеку своєї квартири від непрошених гостей досить просто і легко в наш час. Це дозволяють зробити комплекти..
Комплекти відеоспостереження для квартири
21 сентября 0 комментария
Щоб бути впевненим у якісному контролі над своїм будинком або квартирою, а також будь-якими об'єктами, важливо не тільки..
Програми відеоспостереження ip
21 сентября 0 комментария