Охорона з використанням службових собак

Охорона з використанням службових собак
Читаючи комерційні пропозиції компаній, що пропонують послуги охорони об’єктів в Україні, можна часто побачити пропозиції послуг кінологічних відділів цих компаній. Залучення до охорони об’єктів кінологів дозволяє позбавити від багатьох труднощів, пов’язаних з попередженням та пресеченіем злочинних посягань на об’єкти, що охороняються і товарно-матеріальні цінності заказчіка.Возможності використання собак різноманітні. Їх спосібність своєю поведінкою своєчасно оповіщати про небезпеку дозволяє надійно і ефективно охороняти об’єкт протягом дуже тривалого терміну. За допомогою собак можна проводити огляд місцевості і приміщень, розшук людей та їх речей, затримувати і конвоювати осіб, які незаконно проникли на об’єкт, що охороняється.

Способи використання собак в охороні об’єктів.

    Існує кілька способів використання собак в охороні об’єктів:

— На короткій (глухий) прив’язі, безпосередньо у охраняе¬мого об’єкта;

— На блокпосту (невільний вартування) по тросу, який натягнутий між стовпами на на всю протяжність і на ширину не менше 8-10 м .;

— Без прив’язі (вільне вартування) при наявності огороджувальні-дення по периметру об’єкта.

    Кількість службових собак і специфіка їх роботи в охороні залежать від величини об’єкту, що охороняється і платоспроможності замовника.

Організовуючи охорону об’єкта з собаками необхідно мати спеціальні приміщення для їх утримання і штат співробітників, складати графіки їх використання з зазначенням місця несення служби, часу і терміну. Відповідальні особи повинні здійснювати постійний контроль за службою собак на постах. При відносно невеликих об’єктах співробітник охорони, який має собаку, може з нею здійснювати охорону об’єкта. У такому випадку немає необхідності споруджувати спеціальні вольєри для собак і збільшувати штат людей.

Комбінована охорона об’єктів включає в себе поєднання всіх видів охорони. Це дає можливість максимально надійно забезпечити захист об’єкта від небажаних відвідувань як в робочий, так і неробочий час. Ефективність такої охорони підвищується, якщо її об’єктом є багатоповерховий будинок з безліччю приміщень.