Як вибрати хорошу систему відеоспостереження

У міру розвитку технологій, новинки швидко впроваджуються в усі сфери, відеоспостереження не стало винятком. Варіанти рішень під різні завдання сильно розширилися і сьогодні не так просто самостійно вибрати відповідне обладнання. У даній статті ми постараємося максимально просто розповісти, як вибрати систему відеоспостереження для вирішення найпоширеніших завдань.

Вибір камери

Камери бувають двох типів: купольні і циліндричні. Можуть бути в пластиковому або металевому корпусі.

Для внутрішнього спостереження: краще використовувати пластикові купольні.

Для зовнішнього спостереження: металеві купольні або металеві циліндричні.

У місцях загального користування краще встановлювати в металевому корпусі з класом захисту IK10 (вандалозащіта). IK10 — це клас захисту від механічних впливів силою в 20 джоулів (захист від падіння предмета вагою 5 кг, з висоти 40 см).

Вибір відеореєстратора

Відеореєстратор — це пристрій, який отримує сигнал від камери, обробляє його і записує на жорсткий диск, встановлений в відеореєстратор. Жорсткий диск купується окремо, обсяг якого залежить від вимог до розміру архіву.

Відеореєстратори бувають:

4-канальний
8-канальний
16-канальний
Бувають ще 32-канальний, 64-канальний і більш, проте використовуються вони рідко.

Вибір кабелів

Для проводки можуть бути використані наступні провідники:

UTP (вита пара)
Коаксіальний кабель
Кабель живлення
Кабель вита пара може бути використаний як для IP систем відеоспостереження, так і для аналогових систем.

Коаксіальний кабель може бути використаний тільки для аналогового відеоспостереження.

Матеріал жив обов’язково повинен бути мідний. Приклад з практики: IP-камера дуже нестабільно працювала на кабелі довжиною 70 метрів. З мідним кабелем IP-камера стабільно працює більш ніж на 100 метрах.

Вибір блоку живлення

Системи відеоспостереження відносяться до слабкострумових систем, де використовуються блоки живлення 12В. Зазвичай що б живити 4 камери відеоспостереження, потрібно блок живлення на 2 або 3 Ампера. Це залежить від споживаної потужності камер, значення яких можна подивитися в специфікації.