Відкриття ФОП. Переваги та складності

Відкриття ФОП. Переваги та складності

Серед фізичних осіб підприємців найбільша кількість нових заснувань. Тому що в Україні реєстрація ФОП не потребує кількох громадян чи особливих довідок, збір необхідного пакету документів триває недовго. Однак важливо все робити по черзі, інакше деякі платежі можуть стати невизначеними, що затримує початок бізнесу.

Привабливим пунктом фізичної особи стає спрощена ліквідація чи оголошення банкрутства, але в цьому разі підприємець ризикує власним майном. Саме ним він має віддавати заборгованість під час закриття компанії. Усі тонкощі в цьому випадку підкаже кваліфікований юрист ЮК «Флагман».

Переваги оформлення ФОП

Якщо у громадянина є достатній досвід, реєстрація фізичною особою підприємцем не забере багато часу. Новачкам у цій області потрібно спланувати свої дії, щоб не потрапити в тенета бюрократизму. Спеціаліст з юридичного права надасть повний обсяг інформації щодо дій з боку майбутнього підприємця.

ФОП – це тип економічної діяльності з такими перевагами:

  • фінансові та інші типи звітності не потребують особливих навичок;
  • спрощена система оподаткування;
  • може реєструватися однією особою без офісу (за адресою реєстрації підприємця);
  • особа має право припинити діяльність у будь-який час;
  • невелика ціна за послуги реєстратора.

Також фізичні особи мають право працювати без печатки та розрахункового рахунку у банківських установах, після досягнення пенсійного віку можуть отримувати підвищену виплату від держави.

Відмова у реєстрації. Можливі помилки

Якщо реєстрація ФОП у Києві неможлива через назву майбутнього підприємства, державний реєстратор має пояснити причину з посиланням на статтю закону. Також відмову можуть отримати громадяни з судовим рішенням про заборону ведення будь-якої економічної діяльності.

Підприємцями не можуть бути:

  • особи до 18-річного віку (без дозволу батьків/опікунів);
  • громадяни з наявністю окремих видів діяльності;
  • українці, які не мають повноважень надавати довідки (без нотаріального доручення).

Якщо фізична особа має законодавчі обмеження на ведення бізнесу, реєстратор має надати письмове пояснення з розгорнутою інформацією.

Детальна консультація юридичного співробітника від ЮК «Флагман» дозволить розібратися у причинах відмов та правилах надання довідок для відкриття фірми. Спеціалісти допоможуть письмовою чи усною формою, а також підкажуть, як пришвидшити процес реєстрації ФОП.