Що треба знати, вибираючи ламінат?

Що треба знати, вибираючи ламінат?
В останні роки ламінат став одним з найбільш придбаних підлогових покриттів при виконанні ремонту квартир, яке різниться за міцністю і призначенню. Головною його перевагою є недорога ціна в порівнянні з іншими покриттями для підлоги. Ламінат — це багатошарове покриття для підлоги, основою якого є ДСП або ДВП.

Основа покривається спеціальним папером, на яку наноситься візерунок і акрилові смоли. Нижнім шаром є водовідштовхувальний матеріал, який кріпиться клеєм. Ціна і експлуатаційні характеристики ламінату в основному залежать від якості верхнього шару і його властивостей. Різний тип ламінату має різну кількість шарів. Товщина захисного шару, яка знаходиться в межах від 0,2 сантиметра до 1, впливає на такі показники, як стійкість до стирання, механічних і хімічних пошкоджень.

До речі, купить ламинат SPC в Ламинат №1 ви можете швидко та легко за найдоступнішими цінами на ринку!

Залежно від ступеня зносостійкості ламінат ділиться на шість класів, які позначаються двозначним числом. У числі перша цифра означає тип приміщень, для якого це підлогове покриття призначається: 2 — житлове, 3 — комерційне. Другий цифрою може бути 1, 2, або 3 — вона в порядку зростання вказує на допустиму інтенсивність використання ламінату.

Вибір зробити непросто, але існують параметри, завдяки яким це завдання можна вирішити. Найголовніше — тип приміщення, для якого купується ламінат. Професіонали радять свій вибір зупиняти на покритті, клас якого, як мінімум, на один вище. Важливе значення надається терміну гарантії, який дає виробник на свою продукцію, оскільки часто ламінат виготовляють з дотриманням мінімальних вимог, що пред’являються до того чи іншого класу.

Іншим параметром вибору даного підлогового покриття є його зносостійкість і визначається вона за допомогою тесту, який показує, скільки оборотів зробить шліфувальний апарат, поки проявляться видимі пошкодження, але виробники не часто вказують даний показник. Для класу 21 і 22 — це 11 тисяч, 23 і 31 — 15 тисяч, і 32 і 33 — до 20 тисяч обертів.

Найважливішим із параметрів вважають тип з’єднання панелей між собою. Самим надійним і міцним по праву є клейове, яке запобігає проникненню вологи всередину, правда клей свої властивості втрачає, а за вартістю ламінат, що має клейове з’єднання дешевше, ніж підлогове покриття з з’єднанням на засувках. Перевага замкового з’єднання в тому, що одну або декілька панелей при необхідності можна легко замінити. Також ламінат, що має з замкове з’єднання, можна експлуатувати відразу ж після укладання — не треба чекати поки підсохне клей.

Знаючи все вище описане можна вирушати в магазин за ламінатом, адже тепер зрозуміло, чому за зовнішнім виглядом однаковий він так може відрізнятися в ціні. На його вартість впливає клас продукції, наявність просочень, які відштовхують вологу, і кількість додаткових захисних шарів. Не слід економити на і так не надто дорогому підлогове покриття, інакше можна опинитися в набагато більшому збитку.