Як почистити каналізацію в приватному будинку?

Як почистити каналізацію в приватному будинку?
Власна автономна каналізаційна система в приватному будинку — ідеальне рішення для тих, хто цінує комфорт і не готовий жертвувати ним ні за яких обставин. Але за задоволення доводиться платити. І рано чи пізно настає момент, коли чистка каналізації в приватному будинку стає неминучою.

Важливо врахувати, що процедури з прочищення стоків і колекторів можна поділити на дві великі категорії: екстрені і планові.

Екстрена чистка каналізації

Екстрені методи прочищення спрямовані, в основному, на усунення засмічень та інших позаштатних ситуацій. І, як правило, причина проблем криється у внутрішньобудинкової розводки труб. Простіше кажучи, що утворився в трубах засмічення не дає воді йти. І без допомоги ззовні ця проблема навряд чи зважиться.

Що можна зробити, якщо вода перестала йти в каналізаційну трубу?

Як мінімум, варто мати під рукою вантуз. Як максимум, звернутися до фахівців для устранения засоров канализации або завчасно придбати засоби механічної очистки, довжина яких дорівнює відстані між технологічними (ревізійними) вузлами трубопроводу.

Використовувати кошти хімічного усунення засмічення у випадку з трубами або полімерних матеріалів (поліпропілену, ПВХ) небезпечно, оскільки навіть звичайна сода, вступивши в реакцію з матеріалом, може знизити його опірність до зовнішніх впливів.

Як же можна прочистити труби всередині будинку? Механічно — за допомогою бурів, тросів, петель, здатних пробити засмічення, руйнуючи перешкоду на шляху руху стоків. Або гідродинамічним шляхом — через подачу води під високим тиском за допомогою компресорного устаткування. Цей метод підходить не тільки для промивання труб і усунення засмічень, а й для очищення водостоків і зливових каналізацій.

Планова чистка

Планова чистка передбачає проведення певних заходів, пов’язаних з видаленням скупчилися стічних мас або відходів їх очищення. Процес і обсяги роботи залежать від конструкції каналізаційної системи.

Очищення вигрібної ями

Вигрібні ями очищають в міру наповнення шляхом відкачування скупчилися стоків і відправки їх на утилізацію. Відведення вмісту здійснюється за допомогою асенізаторських механізмів фахівцями. Або, при бажанні, можна «по-старому» вичерпувати скупчилися стоки відром і утилізувати самостійно, закопуючи в землю.

Очищення септика

Септик відноситься до каналізаційних систем з автономним відведенням очищених стоків у грунт. Але це не означає, що йому не потрібна чистка. Періодично з колектора потрібно видаляти що скупчується осад — суспензія, що залишається після очищення, нагадує мул.

Фільтраційні колодязі

Елементи анаеробних септичних систем, що виробляють підсумкову очистку стоків на виході в грунт. Періодично в таких фільтрах рекомендується міняти гравійно-піщаний наповнювач, витягуючи старі шари і укладаючи нові.

Біофільтри

Система фільтрації стічних вод, заснована на технологіях аерації, не вимагає особливого догляду. Хіба що, періодично, доведеться видаляти стару плівку бактерій на поверхні води і додавати в систему новий біоматеріал.

Важливо врахувати, що при попаданні в стоки хімічно агресивних речовин ці процедури доведеться повторювати частіше, тому як від прального порошку та іншої побутової хімії бактерії гинуть і перестають виконувати свою роль в процесах очищення.