Ліцензія на охоронну діяльність: навіщо потрібна і як отримати?

Ліцензія на охоронну діяльність: навіщо потрібна і як отримати?
Всякий бізнес — насамперед, власність, яку кожен підприємець бажає зберегти та примножити. У зв’язку з цим, немає нічого дивного в тому, що практично всі бізнесмени на тому чи іншому етапі становлення свого підприємства звертаються за допомогою до компаній, у яких є охоронна ліцензія. Бажання убезпечити майно є природним для кожного, хто ним дорожить. Висновок з цього один: поки існує приватна власність і ті недобросовісні громадяни, які не проти на неї зазіхнути, підприємства, зайняті у сфері охорони, будуть стабільно забезпечені клієнтами.

Навіщо потрібна ліцензія на охоронну діяльність?

Ключова умова, яке держава ставить підприємцю — легалізація. Хоч до повного викорінення підпільного ринку послуг ще далеко, проте бізнесмен, який звик будувати плани на середньострокову перспективу, розуміє, що нелегальне підприємництво пов’язане з серйозними ризиками, і приходить до висновку, що доцільніше легалізуватися, тобто отримати ліцензію. Ліцензія на охорону, яку видають при Міністерстві внутрішніх справ, дає Вам повне право надавати послуги охорони і не боятися того, що це обернеться проблемами з законом. Більш того, клієнти охочіше звертаються за допомогою офіційно зареєстрованих підприємств, адже наявність ліцензії є свідченням якості.

Як отримати ліцензію на охоронну діяльність?

Підприємець, який вирішував це питання самостійно, з впевненістю скаже Вам, що ліцензія на охоронну діяльність та процес її отримання — заняття вкрай тривале. Складнощі починаються вже на етапі з’ясування, в які інстанції подавати пакет документів і які папери повинні бути в ньому представлені. Далі: після подачі офіційної відповіді доводиться чекати мінімум місяць — приблизно стільки часу йде у комісії при МВС на розгляд Вашої заявки. Більш того, юридична практика переконливо демонструє, що нерідко передбачувана кількість витраченого часу сміливо можна збільшувати вдвічі або навіть втричі — якщо комісія знайде в пакеті Ваших документів недоліки, вона просто поверне його на доопрацювання. Іншими словами, багато доведеться виконати заново.

При яких видах діяльності потрібна охоронна ліцензія?

Ліцензія на охоронну діяльність знадобиться Вашої компанії в декількох випадках:

— якщо Ви здійснюєте захист громадян і комплектуєте штат особистих охоронців;
— Ви охороняєте чиєсь майно;
— Ви вирішили проектувати, встановлювати і обслуговувати охоронні системи на різних підприємствах;
— Ваше підприємство підтримує громадський порядок у місцях масових скупчень людей.

Що для цього потрібно?

Перелік паперів, які доведеться надавати комісії: витяг з Реєстру, і копії статуту, і договір оренди, тощо. Крім того, Вам доведеться підтверджувати «благонадійність» представників керівної ланки Вашої компанії. Мова йде про засновника, директора, бухгалтера і людині, що відповідає за охорону — у них вимагатимуть довідки про несудимість.