Основи безпеки: що таке системи контролю доступу та навіщо вони потрібні?

Основи безпеки: що таке системи контролю доступу та навіщо вони потрібні?
Системи контролю доступу в даний час є одними з найбільш часто використовуваних систем безпеки, спрямованих на захист майна, здоров’я і життя людей, які перебувають в захищених приміщеннях або будівлях. Висока популярність систем безпеки цього типу обумовлена ​​широкими можливостями їх використання, простотою побудови та розширення і відносно низькими витратами на впровадження.

Переваги систем контролю доступу

Контроль доступу, як одна з найбільш часто використовуваних систем безпеки, має безліч переваг, які, безумовно, можуть включати:

— підвищення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях;
— зниження ризику втрат, пов’язаних з розкраданням майна або інформації;
— можливість архівувати дані про людей, які прямують по об’єкту;
— доступ до персональних даних у разі раптової евакуації будівлі;
— підвищення дисципліни співробітників;
— зниження експлуатаційних витрат компанії.

Застосування систем контролю доступу

Виробники систем контролю доступу пропонують надзвичайно широкий асортимент продукції, завдяки чому даний тип систем безпеки має безліч застосувань. В даний час системи контролю доступу широко використовуються:

Офісні будівлі

В офісах захищається не тільки майно високої матеріальної цінності, таке як офісне обладнання, але також нематеріальні активи, такі як службова інформація (фінансові дані, юридичні документи і т. д.). Встановлена система контроля та управління доступом​​ в офісі і дотримання відповідних прав доступу до призначених кімнатах значно знижують ризик втрати або несанкціонованої публікації важливої ​​і конфіденційної інформації.

Школи та коледжі

Забезпечення належного рівня захисту та безпеки для учнів і студентів є одним із пріоритетів органів управління освітніми установами. Дозвіл на доступ до шкільних приміщень, мабуть, є першим кроком до захисту дітей від контакту з сторонніми особами за межами даної установи та від ризиків, пов’язаних з таким контактом.

Банки

Банк, як інститут суспільної довіри, пред’являє особливо високі вимоги в області безпеки. Функціональність системи повинна відповідати внутрішнім банківським процедурам, а зоною доступу повинні бути позначені відповідно до організаційної структури філії та рівнями повноважень співробітників банку.

Автостоянки

Автоматизація служби доступу як до платних, так і до безкоштовних автостоянок (наприклад, в житловому співтоваристві) має ряд переваг: високий рівень безпеки, спрощення обслуговування клієнтів, зменшення помилок людського фактора, переваги безконтактної карти (багаторазове використання) та т. д.

Об’єкти і лабораторії НДДКР

Об’єкти НДДКР (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи) повинні мати особливо високий рівень безпеки. Захищається не тільки високоякісне випробувальне обладнання, але також результати і розроблені ноу-хау.

Будівельні і виробничі об’єкти

Робота в екстремальних погодних умовах, висока зносостійкість, можливість швидкої евакуації великої кількості людей, права доступу в залежності від графіка роботи, реєстрація присутності співробітників на окремих ділянках з можливістю обліку їх робочого часу. Такі особливості повинні характеризувати гарне рішення для забезпечення безпеки промислових об’єктів або будівельного майданчика. Система повинна бути надійною, функціональної та інтегрованої з іншими рішеннями.

Готелі

Висока плинність гостей і специфіка індустрії висувають високі вимоги до системи захисту власності готелів та захисту гостей. Рішення повинно бути надзвичайно гнучким і забезпечувати швидке і просте управління і оновлення гостьовий бази даних.

Житлові комплекси

Почуття безпеки в місці проживання — це одна з основних людських потреб, яка ставить перед кожним житловим співтовариством ряд завдань і вимог, виконання яких наближає дане співтовариство до задоволення цієї потреби. Одним з таких вимог є дозвіл доступу в даний житловий комплекс, що дозволяє знизити переважна більшість загроз, пов’язаних з присутністю сторонніх осіб.