Ключові етапи реєстрації ТОВ в Україні

Ключові етапи реєстрації ТОВ в Україні
При відкритті своєї справи підприємці змушені відразу вирішувати безліч різних питань. Доводиться порівнювати, які на бухгалтерські послуги ціни, у скільки будуть обходитися транспортні витрати, оренда, заробітна плата співробітників і т. п. Всі ці питання слід ретельно проаналізувати, відобразивши у своєму бізнес-плані, щоб розуміти, а резонно, взагалі, приступати до ведення бізнесу.

Якщо відповідь ствердна, то потрібно вибирати форму господарювання і приступати до оформлення юридичної особи. Зазвичай для цього проводиться реєстрація ТОВ в Україні, так як ця форма відрізняється рядом зручностей у порівнянні з іншими.

Ключові організаційні аспекти

Щоб оформити ТОВ, відповідно до законів України, необхідно виконати певний ряд дій, основна частина яких описана нижче, і відвідати орган державної реєстрації:

— Спершу засновник або засновники організовують збори, де документально фіксується їх волевиявлення про створення ТОВ.
— Тут же придумують назву. Оскільки ім’я компанії може зіграти вирішальну роль при просуванні послуг або товарів на ринок, то необхідно серйозно подумати про те, як назвати фірму.
— На зборах засновників обов’язково потрібно вибрати обличчя на пост директора, так як його дані фігурують в процесі обов’язкової інформації, що передається державному реєстратору.
— Потім потрібно визначити величину статутного фонду компанії, а також частку кожного засновника в ньому. Відповідно до законів України, мінімальна величина фонду відповідає розміру 1 мінімального окладу.
— Наступне важливе питання — визначення всіх видів діяльності. Справа в тому, що їх необхідно буде прописати в реєстраційній формі у вигляді спеціальних цифрових номерів КВЕД.
— У висновку необхідно вирішити, яку адресу вказати в якості юридичного. Тут особливих обмежень немає, так що можна назвати юридичною адресою місце прописки будь-якого з засновників або, наприклад, адреса орендованого складу/офісу і т. д.

Відобразивши в протоколі засідання засновників всі описані вище важливі моменти, потрібно підготувати документи для подання до органу державної реєстрації. З цією метою потрібно відвідати нотаріуса, який запевнить протокол, копії особистих даних засновників, директора і т. д.

Підготувавши все належним чином, передають документи реєстратору, який перевіряє їх і вносить інформацію про створюване ТОВ до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Символом завершення реєстрації стає виписка з ЄДР, що вручається особисто керівнику або особі, що діє від його імені на підставі довіреності.