Вибираємо татамі правильно

Вибираємо татамі правильно
Жоден вид бойового мистецтва не обходиться без різних ударів, стрибків, кидків, падінь і т. д. Тому дуже важливо, щоб тренування або змагання проходили на спеціальному захисному покритті, яке б перешкоджало травмам. Спортивні мати татамі мають досить щільну структуру, яка захищає людину після сильного падіння. Тож не дивно, що татамі використовується в таких видах східних єдиноборств як карате, дзюдо, джиу-джитсу та в інших. Дані мистецтва потребують великої рухливості і величезної кількості контакту між людьми.

Але як же правильно вибрати відповідне татамі? На що варто звернути свою увагу в першу чергу, щоб покупка виявилася не безцільної? Якщо ви цікавитеся придбанням татамі, то сайт Amunicia.com.ua і наступна інформація можуть вам сильно допомогти.

Головний момент при покупці мату татамі

Найголовніший момент, на що слід звернути увагу при покупці татамі — щільність матеріалу. Тут діє просте правило — чим буде більше вага у спортсмена, тим татамі повинен володіти більшою твердістю. Рекомендується підбирати такі покриття, які б мали товщину шару близько 5 сантиметрів, і щільністю наповнювача виходячи з наступних співвідношень:

— для легких спортсменів (вагова категорія до 70 кілограм) рекомендується покриття, яке буде мати щільністю до 160 кг/м3;
— для середніх спортсменів (вагова категорія до 120 кілограм) рекомендується покриття, щільність якого становить до 200 кг/м3;
— для великих спортсменів (вагова категорія понад 120 кілограм) рекомендується покриття, буде мати щільність мату до 220 кг/м3.

Багато виробників випускають татамі чотирьох основних забарвлень: синьої, червоної, жовтої і оливковою. Така колірна палітра дозволить при монтажі покриття встановлювати робочі зони в залі.

Наповнювач для мату

Борцівський татамі повинен мати тільки якісний наповнювач, який буде досить пружним і жорстким. Купуйте татамі тільки з якісним наповнювачем, який повинен володіти відмінними характеристиками і стійко витримувати багаторазові навантаження. Крім того, наповнювач не може бути піддано деформацій і бути повністю безпечним для спортсменів. Погодьтеся, не дуже приємно буде отримати дурну травму напередодні важливих змагань.

Дуже важливу роль відіграє і якість використовуваних матеріалів при виробництві татамі. Тому звертайтеся тільки в перевірені магазини, які встигли себе добре зарекомендувати на ринку. Пам’ятайте — правильно підібраний татамі допоможе уникнути травм під час тренувань!