Як вибрати ноутбук?

Як вибрати ноутбук?
Купуючи техніку, завжди хочеться, щоб вона служила якомога довше. Для цього потрібно відразу придбати якісний пристрій, орієнтуючись не тільки на його виробника, а й на характеристики. Ноутбук не є винятком. Переносний комп’ютер значно полегшує життя людини, адже його можна взяти з собою на роботу і в подорожі. Тому прикро, якщо він зламається в самий невідповідний момент.

Щоб придбати якісний ноутбук, наприклад, hp stream, то перед покупкою, обов’язково потрібно вивчити не тільки відгуки про модель, що вам сподобалася, але і звернути увагу на комплектуючі.

І так, навіть при покупці бюджетних версій ноутбуків, щоб не залишитися розчарованим в своїй покупці, розглянемо нижче, то, на що необхідно звернути увагу в обов’язковому порядку.

Процесор

Серцем ноутбука може по праву вважатися процесор. Як і в стаціонарному комп’ютері, він відповідає за швидкість роботи пристрою. Від нього буде залежати, як ноутбук буде «справлятися» з поставленими перед ним завданнями (завантажувати програми, запускати гри та ін.). На даний момент, ноутбуки забезпечують двома видами процесорів. Це INTEL і AMD. І тут вам потрібно буде вибрати ноутбук hp spectre x360 відповідно до ваших потреб.

Відмінності між INTEL і AMD в потужності

INTEL відрізняється високою продуктивністю і підійде в тому випадку, якщо ноутбук планується використовувати для ігор або складних програм.

AMD — процесор, що називається «простіше», його буде достатньо для навчальних цілей і запуску звичайних програм. Крім іншого, AMD буде коштувати порядком дешевше, ніж INTEL. У свою чергу хотілося б відзначити, що AMD процесори більш гарячі, в порівнянні з INTEL.

Тут слід нагадати про те, що в комплекті з процесором йде відеокарта, яка буде відповідати за якість картинки. Вона також буває двох видів — це NVIDEA і RADEON. Відмінності між ними в ціні і ефективності. Виграє серед них дискретна NVIDEA, яка не тільки дає високий рівень графіки, а й підвищує продуктивність вашого ноутбука.

Операційна система

Цей параметр кожен користувач вибирає виходячи зі своїх переваг. Звичайно, існують «чисті» пристрою, в які потрібно встановлювати операційну систему самостійно, проте не всі настільки добре розбираються в комп’ютерах. У зв’язку з цим, із запропонованих на ринку, можна вибрати одну з трьох операційних систем:

— Linux- найпростіша ОС, яка підійде для тих, хто не планує проводити довгі години за ноутбуком або розбиратися зі складними програмами.

— Mac — ОС «яблучної» компанії можна описати як складну систему, з підвищеною стійкістю до небажаного впливу з боку (вірусних програм) і високою продуктивністю.

— Windows — найпоширеніша система, встановлена ​​в більшості комп’ютерів і підійде для будь-яких цілей використання ноутбука (гри, навчання, робота, IT).

Акумулятор

Важливою деталлю ноутбука acer aspire e5 є його батарея. Саме можливість автономного використання ноутбука виправдовує його покупку. Хороший акумулятор повинен працювати максимум 5 років і тримати заряд протягом дня від 4 годин. Дані батареї бувають двох типів:

— літій-полімер;

— літій-іон.

Відмінності між ними у вазі, екологічності та часу роботи. Новою моделлю, що відрізняється високою продуктивністю і найкращою для використання в екологічному сенсі є літій — полімерні батареї. Проте, перед покупкою слід звернути увагу на ємність батареї в mah. Вибирати ноутбук краще той, у якого найвища цифра в цьому розділі. Чим вона вища — тим довше пристрій буде працювати без підзарядки.

Пам’ять

Ще одним важливим критерієм вибору стає пам’ять пристрою. Тут потрібно звернути увагу на два параметри:

— Об’єм пам’яті. Мінімальний обсяг цього показника повинен бути не менше 512 МБ і максимально досягати 32. Чим вище цифра в цьому діапазоні, тим легше ноутбук буде виконувати різні завдання (завантажувати складні програми, підтримувати гри і важкі додатки). Хочу звернути вашу увагу на те, щоб ви не брали ноутбук з менш, ніж 4 ГБ оперативної пам’яті, а також звернули увагу, чи можна буде її збільшити в разі потреби.

— Частота такту. У кращому випадку, цифра в цьому розділі повинна бути близько 3 ГГц, але не менше 1,3. Ці показники говорять про працездатність ноутбука. Чим вище цифра, тим вона краще.

Монітор

Якість картинки залежить від дозволу і розміру монітора. Визначитися з оптимальною моделлю, призначеної для потрібних користувачеві цілей можна орієнтуючись на наступні показники:

— Діагональ. Відстань від верхнього правого до нижнього лівого кута повинна бути не менше 10 дюймів, але може перевищувати 17. Чим вище показник, тим краще графіка, продуктивність, і здатність підтримувати новітні функції.

— Формат. Тут вибір належить зробити виходячи з двох показників -16.9 і 4.3. Перший ідходить майже для будь-яких цілей, крім відтворення складних ігор, а другий для повсякденних, нескладних завдань.

— Роздільна здатність. Чим більше кількість пікселів на дюйм, тим якісніше буде графіка. Видів дозволу багато, з них стандартними вважається 1024х600, але можуть досягати 2880х1800.

— Матриця. Даний параметр відповідає відразу за відсутність або наявність відблисків, якість кута зображення, колір, насиченість і контрастність картинки. На даний момент, ноутбуки забезпечені матрицями IPS або TN, хотілося б відзначити, що IPS володіє більш яскравими і соковитими фарбами, в той час як TN — більш швидким відгуком.

Додаткові можливості

Іноді не зайвим буде придбати ноутбук з кількома приємними доповненнями, наприклад, наявністю роз’ємів HDMI, аудіо виходом, портів USB (чим більше, тим краще), роз’ємом для карти пам’яті, підтримкою WI-FI і Bluetooth.

На закінчення слід сказати, що перед покупкою ноутбука, настійно рекомендую, ознайомитися з оглядами і відгуками на популярні моделі і прийняти рішення, про покупку виходячи з цілей подальшого використання пристрою.