IP-відеоспостереження: переваги, особливості вибору

IP-відеоспостереження: переваги, особливості вибору
IP-відеоспостереження — це цифрова система відеоспостереження, в якій сигнал захоплюється і зберігається в цифровому форматі, усуваючи необхідність в будь-якому перетворенні інформації. Камери підключаються до загальної IP-мережі, а кадри архівуються, що вельми зручно для багатьох великих підприємств.

Переваги та особливості IP-відеокамер спостереження:

— чудову якість відео, що дозволяє без особливих зусиль розглянути дрібні деталі на зображенні з IP-камер;
— масштабованість, підвищена чіткість знімків;
— можливість прямого підключення до інтернету або хмарного сервісу без застосування комп’ютера;
— можливість створення великої і гнучкої системи відеоспостереження з необмеженою кількістю камер і IP-серверів;
— є маса додаткових функцій (виявлення руху, аудіоспостереження, інтеграція з іншими системами безпеки, аналітика і т.д.).

Варто зазначити, IP камера видеонаблюдения фіксує і відправляє отриманий матеріал по загальній мережі, що дозволяє всім користувачам переглядати, зберігати, використовувати отриману інформацію.

Характеристики IP-камер відеоспостереження

Базовими компонентами IP-відеоспостереження є:

— Камери інтернет-протоколу, які надають можливість переглядати зображення через будь-який інтернет-з’єднання (через комп’ютер, смартфон).
— Сервер, який безпосередньо взаємодіє з камерами, передає інформацію клієнтам, функціонує як автономне додаток.
— Програмне забезпечення, яке використовується для моніторингу спостереження, а також записи інформації.

Таке сучасне відеоспостереження набирає все більшої популярності як серед власників бізнесу, так і серед господарів приватних будинків.

Види IP-камер відеоспостереження:

— Купольні, можуть встановлюватися як всередині, так і зовні будівлі, часто бувають тонованими, тому деколи складно здогадатися, куди саме спрямований об’єктив камери.
— Поворотні. Такі пристрої найчастіше використовуються укупі зі статичними камерами відеоспостереження, так як дозволяють в будь-який час віддалено повернути прилад в необхідному напрямку, збільшити кадр.
— Панорамні. Подібні пристрої відрізняються ширококутним об’єктивом або мають відразу кілька об’єктивів, які можуть надати зображення з кутом огляду до 360°. Такі внутрішні IP-відеокамери дозволять повністю виключити наявність мертвих зон в приміщенні.

Найчастіше зовнішні IP-відеокамери стійкі до несприятливих погодних умов, навіть деякі моделі мають вбудовані обігрівачі.

Як вибрати IP-відеокамери спостереження?

При підборі камери в інтернет-магазині homme.com.ua необхідно враховувати наступні параметри:

— Розширення. Звичайно ж, сучасні IP-камери надають якісну картинку. Доступні сучасні пристрої, що забезпечують відеозапис у форматі 4K Ultra HD. Але насправді часто камера має реальний дозвіл набагато нижче, ніж заявлено виробником, так як процесор штучно підвищує якість. Тому в цьому випадку краще враховувати частоту запису, в середньому вона повинна становить 25-30 к/с, що забезпечить безперервний потік записи, виключить ймовірність зникнення будь-яких моментів сцен із загального потоку записи. При цьому важливо купувати відповідний хороший об’єктив.
— Світлочутливість. Реальну чутливість камери можна оцінювати по типу матриці. У сучасних камерах використовуються CMOS або ССD сенсори. Краще купувати пристрої з CCD сенсором, так як від нього завжди можна очікувати хорошого результату записи. Якщо ж ви вирішили придбати камеру з CMOS сенсором, то необхідно звертати увагу, за якою технологією вона була виготовлена. Модернізована технологія ACS відрізняється збільшеною кількістю сприймають світло елементів (пікселів), що відповідно, покращує і чутливість камери.

До того ж однією з основних функцій IP-відеокамер є датчик руху, який включається як самостійно пристроєм, так і за допомогою сервера. Таким чином, вона дозволяє обробляти і аналізувати велику кількість незжатої інформації в реальному часі, відповідно, отримувати більш якісні потоки відеоінформації.

Також можна придбати моделі з інфрачервоним підсвічуванням, щоб без проблем вести запис в темний час доби, є можливість встановити флеш-карту, яка автоматично буде записувати відеоінформацію на карту пам’яті і т.д.

IP-відеоспостереження — сучасна система, яка дозволить контролювати навколишню територію, тому стає все більш популярною серед багатьох користувачів.