Застосування тепловізора

Застосування тепловізора
Тепловізор стає все популярнішим! Прилад застосовується в багатьох галузях, починаючи від будівництва і обстеження автомобілів до медицини, де тепловізор чудово зарекомендував себе як діагностичний прилад здатний виявляти злоякісні пухлини та запальні процеси. В огляді ми познайомимо вас з багатьма можливими областями застосування цього приладу!

Тепловізор на службі будівельників, медиків, енергетиків і мисливців

Використання тепловізорів HIKVISION 6XF стрімко набирає обертів! До недавнього часу ми з вами навіть не знали, що таке тепловізор. А сьогодні обстеження тепловізором квартири або заміського котеджу звичайна справа. Розглянемо можливі застосування цього унікального приладу з інфрачервоним зором!

За зовнішнім виглядом тепловізор майже не відрізняється від відеокамери, так і за принципом дії вони дуже близькі. Для теплової оптики справедливі ті ж закони, що і для звичайної. Ось тільки скла тут різні — лінзи в тепловізорі зроблені з рідкоземельного металу «германій», вони вільно пропускають інфрачервоні хвилі, в той час як звичайні кремнієві скла їх затримують.

Застосування тепловізорів в будівництві

У будівництві тепловізор дозволяє визначити приховані дефекти огороджувальних конструкцій, неполадки в системах кондиціонування і вентиляції, теплопостачання та електропостачання. Теплобачення це безконтактний метод вимірювання температур, що використовує видиму і інфрачервону області спектра світлового випромінювання.

Енергоаудит в будівництві має на увазі застосування таких приладів для визначення і виявлення проблем огороджувальних конструкцій, виявлення тепловтрат, зокрема це — віконні та дверні прорізи, підвальні та горищні приміщення даху.

Тепловізор дозволяє в реальному часі проводити безконтактні температурні вимірювання поверхні об’єкту. Що Виходить картинка розподілу теплових полів називається термограма — вона являє собою теплову карту, де найбільш теплі точки відмічені червоним кольором, а найбільш холодні — синім і чорним. Завдяки цим плямам можна наочно побачити місця витоків тепла і вжити необхідних заходів щодо їх усунення. Обстеження фасадів будівель зазвичай проводиться в опалювальний період, коли температурна різниця всередині приміщення і зовні становить не менше 15 градусів.

Тепловізори в електроенергетиці

За допомогою тепловізора можна виявити неполадки в системах електропостачання, в електрообладнанні — перевірити якість контакту в вузлових з’єднаннях, стан термоізоляції і захисних покриттів електричної проводки.

У системах теплопостачання можна виробляти діагностику — димових труб, теплообмінників, радіаторів і їх теплоізоляції.

Крім тепловізорів в енергетичному обстеженні використовуються і інші види вимірювальних приладів. Наприклад — аналізатори якості електроенергії, струмові кліщі, мультиметри, мегаметри, вимірювачі опору і заземлення, вимірювачі параметрів навколишнього середовища, лазерні далекоміри і інші прилади.

Тепловізійні камери встигли зарекомендувати себе з позитивного боку — це надійне, практичне і зручне у використанні обладнання. Ці промислові прилади мають широкі можливості без будь-яких компромісів. Завдяки міцним корпусам і захищеним дисплеям, ці прилади зможуть працювати навіть в суворих природних умовах, деякі моделі вологонепроникні і в ударопрочном виконанні (пожежні і мисливські). Тепловізори можуть показувати в реальному часі картину розподілу теплових полів по поверхні досліджуваного об’єкта з точністю до сотих часток градуса Цельсія.

Деякі моделі тепловізорів застосовуються для контролю об’єктів електроенергетики. Перегрів електродвигунів, трансформаторів, силових ліній, витоку газу, різні випаровування — все це буде видно на екрані приладу як на долоні. Контроль при повному навантаженні робочих параметрів дає можливість завчасно виявити дефекти, поки вони не привели до більш тяжких наслідків.

Тепловізори для полювання

Спочатку технологія бачення тепла розроблялася далеко не для мирних цілей. Як і більшість інших сучасних технологій, першими її придбали саме військові, в цьому вони стали використовуватися і для полювання, тепловізор це прекрасна заміна камерам нічного бачення.

Перші тепловізори були дорогими і громіздкими, а встановлювалися вони тільки на важку броньовану техніку або гвинтокрилі літальні апарати. Потім, в ході наукових експериментів, тепловизоры HIKVISION вдалося значно полегшити та зменшити в розмірах. Так з’явилися приціли для снайперських гвинтівок, що дозволяють бачити ворога навіть у повній темряві.

І лише відносно недавно, у вільному продажі з’явилися здешевлені аналоги військових теплових прицілів, які можна придбати в інтернет-магазині ОПТИКС-ПРО і використовувати, скажімо, для нічного полювання.

За великим рахунком, різниця між військовим і мисливським тепловим прицілом полягає в часі автономної роботи і матрицею. Військові застосовують для електроживлення своїх тепловізорів мікрореактори, що працюють на незбагаченому атомному паливі, які дозволяють бачити тепло цілими місяцями без підзарядок. А якщо ви мисливець, то вже вибачте, але мікрореактор вам ніхто не дасть. На полюванні доведеться використовувати звичайні акумулятори, заряду яких вам вистачить годин на шість. Чого цілком вистачить, якщо ви йдете полювати на кабана, лося, ведмедя або для пошуку підранків. Собаку він звичайно не замінить, але значно полегшить і урізноманітнить процес полювання.