Переваги електронних ключниць

Переваги електронних ключниць
Електронна ключниця — це сучасне рішення для управління доступом співробітників до ключів підприємства. Співробітники самостійно проходять ідентифікацію і можуть взяти тільки ті ключі, до яких у них є дозволений доступ.

Головні переваги електронної ключниці:

— Зручність для співробітників. Для отримання або здачі ключа не потрібно просити вахтера або ресепшионіста, не потрібно розписуватися в журналі і вказувати кожен раз час. Електронна система робить все ті ж самі процеси автоматично і практично миттєво.
— Високий рівень безпеки. Доступ до ключниці мають тільки певні співробітники, але і вони можуть брати лише певні ключі відповідно до свого рівнем доступу і в дозволений час
— Захист від саботажу. Навіть в разі відчинених дверцят зловмисник не зможе непомітно отримати доступ до ключів
— Економія робочого часу. Не потрібно співробітник, відповідальний за видачу ключів.
— Швидкі електронні звіти. Дізнатися хто, коли і о котрій брав ключ від конкретного приміщення можна за одну хвилину. Всі дані надійно зберігаються на сервері і доступні для перегляду в будь-який час.

Варіанти ідентифікації користувача:

— Використання персональної пластикової карти. Необхідне підключення мультиформатного зчитувача. Зчитувач входить в комплект поставки ключниці.
— Використання розпізнавання осіб співробітників. Необхідне підключення будь-якої моделі терміналу розпізнавання осіб. Термінал необхідно купувати окремо.

Отримання/здача ключів

Налаштування ключниці та розподіл прав доступу здійснюється в спеціалізованій програмі. Тут можна задати правила для отримання ключів для окремих співробітників або підрозділів. Існує 4 варіанти взаємодії з ключницею:

— тільки отримання;
— тільки здача;
— отримання і здача;
— сервісне обслуговування (необмежені можливості для маніпуляції з ключами).

У ПО також можна визначити тимчасові інтервали для роботи з ключницею і створити розкладу. Наприклад, можна налаштувати доступ до ключниці таким чином, що взяти ключі можна тільки в робочий час з 9:00 до 18:00.

Всі події, що відбуваються з ключницею, логіруються і зберігаються на сервері. Тому можна швидко визначити, у кого зі співробітників на даний момент знаходяться на руках ключі. Крім того, це дає можливість складати різноманітні звіти за будь-який період і за будь-яким співробітникам або відділам.
Після успішного проходження співробітником ідентифікації двері ключниці відкривається автоматично. Доступні для отримання ключі підсвічуються синім світлодіодом. Після отримання ключа необхідно закрити дверцята ключниці.

Здача ключів відбувається аналогічним чином після успішної ідентифікації користувача. Ключ можна встановити в будь-яку клітинку, а не тільки в ту, з якої він був узятий. Система сама розуміє, ключ від якого приміщення знаходиться в ячейке для хранения і завжди при видачі буде підсвічувати місце знаходження ключа.

Захист ключів

Ключі, що знаходяться на зберіганні в ключниці неможливо непомітно вкрасти або пошкодити. Захисний брелок має збірну конструкцію: сам брелок, який вставляється в осередок, посилена дужка, одноразовий замок з міцного пластику і розпірки для його фіксації. Після установки в замок розпірок брелок стає нерозбірним. Зняти ключ з дужки можна тільки після пошкодження брелка: або розрізати дужку (потрібні ножиці по металу або болгарка), або розламати пластиковий замок (також буде потрібно додатковий інструмент).

Подібні маніпуляції вкрай складно або неможливо зробити непомітно. Як правило ключниці встановлюються в найбільш людних і відвідуваних місцях на підприємстві (хол, прохідна, ресепшен поверху), де присутні співробітники служби безпеки.