Вибираємо обмінник валют: фактори, які потрібно врахувати

Вибираємо обмінник валют: фактори, які потрібно врахувати
Збираєтесь за кордон і думаєте, де обміняти валюту? А може ви працюєте за кордоном і хочете обміняти свої кровно зароблені гроші за найкращим обмінним курсом?

Сьогодні українці активно мандрують світом. Відпочинок, ділові поїздки, туризм, робоча міграція — все це позитивно позначилося на обсягах валютних операцій всередині країни, зробивши їх надзвичайно затребуваними. Тому не дивно, що повсюдно стали з’являтися легальні пункти обмена валют по выгодному курсу, які практично повністю витіснивши, так званих «мінял». Але як вибрати хороший обмінник? Ми склали список головних порад і рекомендацій, які допоможуть вибрати обмінник з найбільш вигідним курсом валют:

1. Уважно вивчіть таблицю валютного курсу і порівняйте його з середнім значенням по країні. Багато обмінних пунктів, особливо ті, які розташовані недалеко від туристичних визначних пам’яток і в місцях скупчення іноземців, встановлюють дуже велику маржу, тобто різницю між купівлею і продажем валюти. Це означає, що вони обмінюють валюту за несправедливими, завищеними або заниженими курсами. Тому, перш ніж вибрати обмінник, порівняйте його курси з офіційними значеннями курсів від НБУ. Це дозволить переконатися, що пропоновані умови, як мінімум справедливі.

2. Не соромтеся торгуватися і звіряйте курси обміну на сайті. Обов’язково поцікавтеся про так званою програмою лояльності. Дуже часто, коли мова йде про великі суми, обмінники пропонують більш вигідні курси. Те ж саме стосується постійних клієнтів — нерідко їм пропонують накопичувальні знижки на поточний курс валют. Тому не соромтеся і питайте, як то кажуть — попит, не б’є в ніс. Крім того, якщо обменка в Харькове має свій сайт, з регулярно оновлюваними курсами валют, обов’язково вивчіть поточні пропозиції, щоб порівняти з пропозиціями їх конкурентів.

3. Ніколи не міняйте гроші в аеропортах і біля туристичних визначних пам’яток. Обмінні пункти, розташовані недалеко від туристичних визначних пам’яток або в аеропортах, пропонують завжди невигідні курси. Різниця між офіційним курсом і курсом в таких місцях, може досягати космічних значень.

4. У банку завжди дорожче. Банк — це максимальна безпечний варіант обміну, але тут завжди буде завищена маржа. Завжди! Особливо це помітно на великих сумах обміну.

5. Оптом дешевше. Багато обмінних пунктів пропонують два варіанти курсів — роздрібний і оптовий. Перший варіант орієнтований на клієнтів з невеликими сумами, при цьому клієнти з великими сумами можуть розраховувати на оптовий курс. Крім того, оптовим покупця часто надаються додаткові послуги. Н

6. Шукайте обмінники з можливістю фіксувати курс обміну. Великою перевагою буде можливість бронювати на сайті курс валют харьков на поточному значенні. Вся справа в тому, що поки клієнт дійде до обмінника, курс може змінитися не в кращу сторону. Можливість фіксації, дає гарантію, що умови не зміняться.