Як вибрати стелаж для складу: рекомендації експертів

Невід’ємним елементом будь-якого складського приміщення є стелажі. До вибору цього обладнання потрібно підходити максимально відповідально. Практичні рекомендації експертів наведені в нашій статті.

Логістичний план сховища

Стелажі представлені в широкому різноманітті видів. Наприклад, є фронтальний пелетний стелаж або полицями. При виборі стелажів на сайті https://target-group.com.ua/ потрібно відштовхуватися від логістичного плану сховища.

Підготовка логістичного проєкту складу проходить в кілька наступних етапів. На об’єкт приїжджають проєктувальники, які роблять заміри приміщення і визначають його експлуатаційні характеристики. Потім розробляється план, на якому чітко вказуються місця, де будуть розташовуватися стелажі та інше необхідне обладнання. Замовник отримує на руки детальний план розподілу стелажів в приміщенні, а також рекомендації щодо їх розмірів, конструкції і інших характеристик.

Різновиди обладнання

Найбільшого поширення набули такі види стелажів:

  1. Поличні — мають просту і зручну конструкцію, що складається з вертикальних і горизонтальних балок. Несучим елементом виступають полки, на яких розміщуються вантажі.
  2. Мезонінні — являють собою складну систему, яка передбачає можливість добудови рівнів. Стелажі дозволяють зберігати великий обсяг вантажів і при цьому економно витрачають місце на складі;
  3. Пелетні — призначені для пелетного зберігання вантажів. Між рядами немає проходів, тому для обслуговування використовується автоматизована техніка;
  4. Консольні — вважаються універсальними, оскільки мають збірно-розбірну конструкцію, яку можна видозмінювати, виходячи з особливостей складського приміщення. Розраховані на велике навантаження, до 2-х тонн. Тому на них найчастіше зберігають будівельні матеріали, пиломатеріали, металопрокат.

Міцність конструкцій

При виборі складських меблів на сайті target-group.com.ua необхідно звертати увагу на матеріал виготовлення, який багато в чому визначає міцність. На спеціалізованому сайті представлені стелажі з різних матеріалів. Але кращими вважаються металеві конструкції. Вони витримують великі навантаження і механічний вплив, а також мають тривалий термін експлуатації. Від того, як іржавіє їх захищають спеціальні склади і порошкове покриття.

Міцні характеристики стелажів також залежать від їх форми і розмірів. Витривалість конструкції визначає геометрія полиць і відстань між опорами.