Детально про клінінг

Слово «клінінг» походить від англійського clean, що означає «чистити, прибирати, мити». Відповідно, на питання «Що таке клінінг?» відповідь проста: це послуги з прибирання. Чи можна назвати клінінгом будь-яке прибирання? Ні, тому що це послуги професіоналів.

Клінінг: що це таке простими словами

Клінінг — це прибирання, яку виконують фахівці. При цьому кожен виконує свою функцію. Наприклад, вікна і фасади на висоті чистять промислові альпіністи. М’які меблі очищають майстра хімчистки. У кожного є своя зона відповідальності, а всі разом вони забезпечують підтримку приміщення в чистоті. При цьому використовується спеціалізоване обладнання, інструмент, хімікати та інші засоби для миття та чищення.

Хто займається клінінгом

Це професійна збиральна діяльність. Такі послуги надають спеціалізовані організації, які мають у своєму штаті прибиральників і фахівців з чищення різних видів.

Якщо в організації порядок і чистота приміщень мають ключове значення, то вигідніше мати власну клінінгову службу. Це відноситься, наприклад, до готелів чи ресторанів. Але для більшості компаній, а також для приватних клієнтів зручний аутсорсинг персоналу.

Варто розрізняти, що таке клінінгова служба, що надає послуги приватним та корпоративним клієнтам. Це компанія, яка може виконати будь-які роботи по наведенню чистоти. У неї є не тільки професійні працівники, але також техніка та обладнання, засоби для чищення, а також вміння та навички за рішенням специфічних завдань.

Клінінгова служба — це компанія, що надає комплексні або окремі послуги з прибирання, очищення. Замовляючи прибирання, клієнт отримує обслуговування високого рівня. Всі поверхні і об’єкти будуть чистими без шкоди і порушення функцій. З таким завданням не впораються штатні прибиральники.

Працівники проходять навчання і цим відрізняються від звичайних прибиральників. Вони вміють користуватися спеціальним інструментом, в тому числі автоматизованим, а також «хімією» для миття, виведення плям, догляду за меблями. Для великих об’єктів краще викликати не одну людину, а бригаду. Це економить час і дозволяє отримати відмінний результат швидко і недорого.

Розбираючись в тому, що означає клінінгова служба, наскільки вона вигідна і зручна, варто взяти до уваги, що послуги надаються за договором. У ньому визначається обсяг, умови робіт і періодичність їх проведення. Також прописується кінцевий очікуваний результат.

Якими бувають клінінгові роботи

Спеціаліст клінінгової служби залежно від об’єктів клінінг буває таких видів:

  1. Прибирання приміщень та уборка прилегающей территории в Киеве. Виконуються роботи з видалення забруднень, пилу, очищення поверхонь, миття приміщень та прибирання територій для організацій або приватних замовників.
  2. Чистка техніки. Це вже спеціалізована діяльність, наприклад, можна замовити очищення вентиляції або опалювального обладнання.
  3. Клінінг транспорту. Можна замовити мийку машини або очищення салону корпоративного автобуса.

Найчастіше затребувана чистка приміщень. Її замовляють для будинків, квартир, офісів, магазинів, складів, салонів побутових послуг, промислових підприємств, спортивних або розважальних об’єктів. Для будь-якої будівлі, кімнати, приміщення, в яких необхідно навести порядок і чистоту, можна запросити професійних прибиральників.

У клінінгової служби завжди комплексний підхід. Можна замовити як окремі роботи по наведенню чистоти, так і весь комплекс. Як правило, кожна клінінгова компанія пропонує кілька пакетів послуг. Є базові, в які включаються стандартне миття поверхонь, вікон, чистка меблів і килимів. А також є додаткові, наприклад, генеральне прибирання після ремонту.

Найняти різноробочих або вузьких фахівців можна для роботи на об’єктах будь-якого розміру — від приватного будинку або квартири до виробничого цеху.