Вибираємо квартиру в новобудові: топ 5 порад

«Новобудова» — це житло прямо з рук забудовника. Нове, чисте юридично, без сюрпризів з таємно прописаної бабусею і проблемами з різними власниками.

1. Грамотно рахуйте ціну за 1 кв. м

Мабуть, головна хитрість забудовника: «невелика» ціна на житло. Будьте пильні: розділіть вартість на квадратуру і порівняйте з ринковою. Виключіть будь-яку можливість переплати.

Впливають на ціну і етапи будівництва. Виритий котлован під будинок — один бюджет, квартира з обробкою під ключ — інший. Так, чим нижче готовність об’єкта, тим менше вартість. Придбати новострой Киева возле метро можна, перейшовши за посиланням.

2. Оцініть ліквідність

Зазвичай будинок купують, щоб в ньому жити. Але якщо в сім’ї буде поповнення і терміново потрібно купити квартиру більшого метражу, то на ліквідну нерухомість покупець знайдеться швидше.

Піша доступність від метро, ​​розвинена транспортна інфраструктура, сучасний район і зелена паркова зона — це додаткові плюси не тільки для комфортного проживання, а й для подальшого перепродажу житла.

3. Визначтеся з типом споруди

Будинки з керамічної цегли відносять до елітної нерухомості. У них тепло, комфортно і мінімум шуму. Термін експлуатації до 150 років. Мінус: висока ціна.

Монолітне житло може бути зведене за 1,5 року. Залізобетонний каркас і блокові конструкції також відрізняються хорошою звукоізоляцією, але зазвичай квартири в моноліті здаються тільки в чорновий обробці і вимагають додаткового бюджету на ремонт.

На будівництво панельного будинку буде потрібно ще менше часу (5-7 місяців) і зовсім невеликий бюджет. Але врахуйте, що в такому житлі перепланування заборонені, так як не можна порушувати несучі стіни. До того ж ви будете знати про все, що відбувається у сусідів.

4. Перевіряйте забудовника

Перш ніж почати подумки розставляти меблі в сподобалася новобудові, перевірте репутацію забудовника. Його надійність — ключовий фактор успішної покупки квартири, тому легковажно заздалегідь не навести довідки. Не обов’язково бути співробітником ФСБ, але уточнити деякі моменти потрібно обов’язково, а саме:

Ознайомтеся на сайті забудовника з проектною документацією та правами на земельну ділянку. Виникли сумніви? Порадьтеся з юристом.

Дізнайтеся, з ким судився забудовник і як багато таких справ. Цю інформацію можна легко знайти у відкритому доступі на порталах судів загальної юрисдикції за назвою компанії.

5. Врахуйте пріоритети

Якщо забудовник не викликає сумнівів і новобудова в хорошому районі, грамотно вибирайте квартиру.

  1. Поверховість. Верхні поверхи хороші красивими панорамними видами, тишею і відсутністю вогкості, але зате ви будете першим, хто дізнається про протікання даху. На перших поверхах буває шумно, але не буде проблем з доставкою великогабаритного піаніно або кухонного гарнітура. Плюс ціна на 10-15% традиційно дешевше і ніякої ліфтозавісімості.
  2. Ремонт. Багато хто хоче заощадити і шукають варіанти новобудови в чорновий обробці.
  3. Лоджії та балкони. Якщо ви не плануєте влаштувати на балконі робочий кабінет або студію йоги, то — це плюс. Квартира без балкона дешевше.
  4. Сторони світу. Найоптимальніші варіанти: схід і захід. Помірна кількість прохолоди і тепла в будь-який сезон і погоду. Що стосується півдня, то це для екстремальних любителів вітаміну D і кондиціонерів. А ось вид з вікна на не надто впорядковану місцевість — хороший привід для невеликої знижки.

Угоди з нерухомістю — це завжди ризик. Але якщо підійти з розумом, то можна відсвяткувати новосілля швидко і в затишній квартирі. Адже сьогодні новобуд відрізняється красивими сучасними фасадами, просторою і продуманим плануванням і якісним технічним оснащенням. Але про всяк випадок, будьте морально готові ще років п’ять слухати перфоратор, поки все мешканці не облаштуються грунтовно.