Як встановлюється кондиціонер

Монтаж блоків кондиціонера

Монтаж зовнішнього блоку кондиціонера робиться з обережністю, особливо якщо мова йде про установку в  багатоповерховому будинку. Вибираючи місце для кондиціонера, пам’ятайте, що обладнання потребує регулярного технічного огляду, тому його розташування повинне бути зручним для фахівця, щоб дотягнутися і виконати весь спектр робіт. Але при цьому зовнішній блок не повинен заважати сусідам, а конденсат — стикатися зі стіною будинку. Установку зовнішнього блоку кондиціонера здійснють на спеціальні кріпильні профілі, які монтуються на анкерні болти. Крім цих робіт необхідно просвердлити наскрізний отвір з приміщення на вулицю діаметром 8 см, воно буде потрібно для прокладки труб. Детальніше дізнатись та замовити можна тут: climatbud.com.ua/uslugi/montazh-konditsionerov.html.

Монтаж внутрішнього блоку кондиціонера — наступний етап установки. Внутрішній блок заборонено вішати за шторами і над радіаторами опалення. Важливо дотримуватися і правильні відстані: між зовнішнім блоком і стіною будівлі, як і між внутрішнім блоком і стелею повинно залишитися не менше 10 см. Для установки внутрішнього блоку потрібно перевірити стіну на наявності електричної проводки, зафіксувати на стіні за допомогою дюбелів і потужних болтів фіксуючу пластину , і зробити отвір або проштробити стіну для укладання кабелів і труб.

Підключення електропроводки

Кондиціонер вимагає окремої проводки з перетином кабелю не менше 1,5 кв. мм і окремого автомата. Проводка може прокладатися в штробах в стіні, а може ховатися в декоративний короб.

Важливо: штроблення стін не входить в стандартний список робіт установників. Якщо потрібно ховати дроти в стіні, вартість монтажу збільшується. Якщо ви робите ремонт, попросіть робочих зробити штроби — як правило, це буде дешевше.

Прокладка магістралі і з’єднання системи

Обидва блоки з’єднуються між собою електричним кабелем і двома мідними трубками. Всі дроти укладаються в жолобки в стіні. Знову ж таки, їх можна заховати в пластиковий короб.

Роботи починаються з зовнішнього блоку. Внизу нього є висновок, до якого приєднується дренажний шланг. Він повинен виходити назовні під невеликим ухилом (щоб стікав конденсат).

Важливо: цю трубку можна перегинати. В іншому випадку в ній буде застоюватися вода, з’явиться неприємний запах і будуть розмножуватися бактерії.

Потім до обох блоків за допомогою накидної гайки приєднуються мідні трубки. Перед цим на них надягають утеплювач і вальці, що розширить отвори. Також підключаються кінці електричного кабелю. Після того як майстер все приєднав, він спускає повітря.

Заповнення фреоном і тестування

З балона в систему закачується холодоагент. Після цього прилад самостійно запускається в тестовому режимі. Якщо збоїв немає, всі отвори в стіні замазують, прибирається сміття. Кондиціонер готовий до роботи