Особливості дверцят для печі

Дверцята виконують не тільки функціональну роль, а й служать одним з основних елементів декору. Тому до вибору цього виробу потрібно підходити особливо ретельно, враховуючи всі особливості та нюанси.

Типи конструкції

Пічні дверцята, представлені за даним посиланням https://greu-vari.com.ua/pechi-i-kaminy/dvercy-dlja-pechi/, виконують важливу функцію – дозволяють безперешкодно закладати горючі матеріали у піч. Від типу конструкції залежатиме контроль подачі кисню в область горіння та можливість подачі до неї додаткових потоків повітря. За цією ознакою дверцята ділять на такі групи:

  1. Герметичні. Вони мають термостійкий шнур і притискний механізм, що забезпечує щільне прилягання виробу. Дозволяють заощадити на паливі за рахунок уповільнення темпів горіння.
  2. Ущільнені. Схожі на конструктивно герметичні, оснащуються таким же притискним механізмом, але без термостійкого шнура.

Традиційними вважаються негерметичні дверцята. Це звичайні елементи затвора, закрити їх можна за допомогою спеціальної ручки.

Дверцята зі склом

Відрізняються високою естетичністю, що дозволяють безпосередньо спостерігати за процесом горіння. Камінні дверцята зі склом дозволяють уникнути випадання іскор з топки. Але у печі скляні вироби можуть мати один недолік – зниження ККД топки через посилені втрати тепла. Також необхідно забезпечити обдування скла гарячим повітрям, інакше на ньому відкладатиметься сажа. Сьогодні у більшості моделей металевих печей передбачається функція «чисте скло».

Піддувальні

Головна перевага такої конструкції – можливість почистити зольну камеру, не відкриваючи дверцята. Часто їх оснащують системою регулювання горіння. Також може бути шрібер – цей пристрій дозволяє відрегулювати рівень вогню.

Прочисні

Помітно полегшують процес обслуговування печі. Досягається за рахунок забезпечення простого доступу до димохідних каналів. Таким чином, їх чистка від сажі та попелу помітно полегшується, але тільки до місця повороту каналів.

Пічні портали

Поєднують переваги піддувальних і топкових дверцят. Вирізняється високими естетичними характеристиками. Крім того, помітно збільшують термін служби всієї конструкції завдяки тому, що знімає частину теплового навантаження.

Вибір матеріалу

Найчастіше ці вироби виробляють із жароміцних сталевих сплавів або якісного чавуну. Чавун відрізняється великою вагою, стійкістю до перепадів температури. Через складність обробки виробам з нього складно надати химерні форми, вони відрізняються простотою зовнішнього оформлення.

Конструкції зі сталі також добре переносять вплив високої температури і мають досить високу міцність. До того ж цей матеріал легко обробляти, завдяки чому можна знайти сталеві дверцята практично будь-якої форми.