Що таке офшор, мідшор та оншор

Усі країни поділяються на три великі групи: офшорні, мідшорні та оншорні. Компанія, зареєстрована в одній із цих країн, називається відповідно офшором, мідшором та оншором.

В офшорних країнах діє спеціальний податковий режим для організацій, які ведуть свою діяльність виключно за її межами. Тобто надавати послуги чи продавати товари у країні реєстрації не можна. Натомість можна не сплачувати податки.

Також офшори звільнені від ведення бухгалтерського обліку та проходження аудиту. Оплачувати необхідно держмито за продовження існування компанії, юридичну адресу, послуги номінальних акціонерів та директорів. Дізнатись більше про услуги в оншоре на портале IW можна за посиланням.

Мідшорні підприємства, на відміну офшорних, платять невеликі податки, повинні вести бухгалтерський облік і проходити аудит. Однак, існують варіанти реєстрації компаній у країні, де номінально податки є, але їх можна звести до мінімуму, а то й зовсім до нуля.

В оншорних країнах немає спеціальних податкових режимів. Компанія вільна вести свою діяльність як за межами країни реєстрації, і в ній. У цьому фірма має вести бухгалтерський облік, часом проходити аудит, мати місцевий персонал і офіс.

Схеми роботи з офшорами

Схема агенції

Відкривається фірма, яка офіційно наймає компанію у країні з несприятливим податковим кліматом. У такому разі компанія, яку найняли, оплачуватиме лише послуги найму, а це 1-2% від вартості товарів та послуг.

Схема у будівельній сфері

В офшорі реєструється компанія, яка виступатиме підрядником. Фактично ця фірма не проводитиме жодних будівельних робіт. Вона зробить найм компанії, яка справді виконуватиме всі роботи. При цьому всі закупівлі, оплата послуг тощо. проходитимуть через офшорну організацію.

Схема перевезень

Якщо компанії-перевізники будуть вважатися агентами офшорних фірм, тоді значно зменшується величина податкових відрахувань

Як відкрити рахунок на офшорну компанію

Насамперед необхідно проаналізувати всі банки у світі та постаратися знайти надійний банк або платіжну систему. Потім зв’язатися з обраною організацією та надіслати їм заповнену форму заявки на відкриття рахунку, додавши всі документи на компанію та інформацію про її реального власника. Ряд банків вимагає особистої зустрічі з останнім для співбесіди, щоб вирішити, чи хочуть вони працювати з таким клієнтом чи ні. Чим більший і надійніший банк, . А в невеликих банках із мінімальними вимогами ризики втратити гроші вищі.

Також варто зазначити, що поняття «банківська таємниця» відійшло в Лету. Банки передають інформацію про відкриття рахунку на компанію та його стан у податкові інспекції. Відповідно, податкова країна, де відкрито рахунок, передає інформацію у вашу податкову з усіма наслідками, що звідси випливають. Це називається «Автоматичний обмін податковою інформацією». Є низка країн, які поки що не обмінюються інформацією з Росією, але відкрити рахунок там теж непросто.