Яким має бути мисливський ніж

Хороший ніж – обов’язкова частина обмундирування мисливця. Причому у нього цілком може бути кілька виробів одночасно, які вирішуватимуть різні завдання. Три основних клинка, які використовуються мисливцями, — добірник, скіннер, мисливський.

Який ніж купити для полювання? Про кожний вид ножів для полювання читайте на сайті https://wellgo.ua/grand-way/. Відразу уточнимо: всі ці ножі різні за формою клинка, тому не є взаємозамінними.

Все про види ножів: який і для чого використовується

Мисливці-початківці іноді вибирають складаний ніж, щоб користуватися ним в умовах полювання. Відразу застережемо вас: це не найкраще рішення, оскільки замок на клинку не здатний витримувати сильний механічний вплив. Складаний механізм накопичуватиме кров, жир, бруд і вологу, тому це може призвести до неприємних наслідків у вигляді корозії і неприємного запаху. А тепер зупинимося на тому, як правильно вибрати ножі для полювання.

  • Скіннер. Призначений, щоб мисливець за його допомогою знімав шкуру з убитої тварини. Закінчення ножа може бути округлим або спеціально затупленим, довжина його не більше 12 сантиметрів. Клинок може бути розширеним і мати спеціальні гак на обусі, призначений для зняття шкіри. Це дозволяє зберегти її в цілості і не пошкодити під час розгортання. Не на будь-якому полюванні він може бути потрібний, але якщо стоїть завдання оброблення туші, то з ним процес йде набагато швидше. З ним також зручніше розрізати сухожилля.
  • Основний ніж мисливця універсальний, довжина від восьми до 15 сантиметрів. Він виглядає прямим та досить простим. Ніякі додаткові прикраси не потрібні, щоб вони не заважали під час можливого удару. Клинок не великий, але й не маленький, щоб під час оброблення та обвалки туші він не ускладнював процедуру. При необхідності їм можна рубати лапник, обробляти видобуток і складно, але можливо — добрати звіра і ошкурити його.
  • Добірний ніж за своєю формою схожий на знайомий кинджал, має довжину від 15 сантиметрів і більше. Він необхідний для добору кабана або іншої великої копитної тварини, коли в полюванні використовуються собаки. Він же корисний, якщо у вас немає можливості добрати підранка за допомогою своєї зброї. Не можна сказати, що такий ніж є необхідністю будь-якого мисливця. Він взаємозамінний із звичайним універсальним виробом.
  • Є й надто великі вироби, які мають меч 20 сантиметрів і більше. З таким складно пересуватися, присідати, їздити в авто чи човні. Якщо вам потрібен саме такий, вибирайте міцний клинок, що добре проникає, з гарною рукояткою. Дешеві варіанти розчарують вас, тому краще вибирати вироби з дорогого сегмента.

Пам’ятайте такі загальні правила:

  1. щоб добивати дичину, потрібно довге вузьке лезо на кшталт списа;
  2. широке та укорочене лезо підійде для великих рогатих;
  3. щоб зняти шкуру, потрібен вигнутий клинок з гаком (про нього вище йшлося);
  4. довгий клинок знадобиться, якщо вам доведеться обробити тушу.

Що прийнято вважати холодною зброєю?

Щоб ніж був визнаний холодною зброєю, для цього має виконуватися кілька умов. Довжина клинка для цього має бути більше 9 сантиметрів, кромка – заточена. Обух ножа – від 2,5 мм та менше 6 мм. У ножа, визнаного холодною зброєю, виїмка для пальця більше 4 мм, а також твердість 25 HRC. Якщо жодної з цих умов не дотримано, то такий виріб є господарсько-побутовим.

На що звертати увагу під час вибору?

Є кілька основних критеріїв, які є важливими у виборі. Звичайно ж, починаємо з головного – його матеріалу. Основний метал – нержавіюча сталь. У ножі має бути достатньо хрому, щоб його легко доглядати. Завжди є великий вибір із марок вітчизняного та іноземного виробництва.