Користь дзюдо для дітей

У світі існує велика різноманітність видів спорту. Один з найпопулярніших є дзюдо. Про дзюдо можна сказати як про безпечний вид єдиноборства. Тому його обирають для дітей. Мінімальним віком є 3 роки. Хоча в багатьох секціях дзюдо набір ведеться з 6 років. Чому саме із 6 років? Досвідчені тренери вважають основною метою дзюдо не лише навчити дитину самообороні, а й донести усю філософію бойового мистецтва.

Не кожна дитина може потрапити до дзюдо. Мало лише бажання, хоча це важливо. Набір до дитячої секції дзюдо в Україні здійснюється тренерами шляхом оцінки фізичної підготовки та проходження спеціального тесту, який дозволяє визначити, який вид спорту найбільше підходить дитині. Жорстких обмежень у віці немає. Незважаючи на це, бажано дитину привести до секції дзюдо до 7 років, якщо є бажання отримати хороші результати. Детальніше — на сайті https://athlete.com.ua/dzyudo.

Плюси занять дзюдо для дітей

У процесі занять малюк зможе розвивати багато важливих якостей. До таких можна віднести:

  1. фізична сила;
  2. орієнтованість у просторі;
  3. мислення;
  4. уважність;
  5. впевненість в собі;
  6. самооборона;
  7. дисциплінованість;
  8. відповідальність за інших;
  9. стресостійкість.

Крім того, дзюдо несе в собі глибоку філософську сутність. Дзюдо навчає того, що в потрібний момент необхідно піддатися супернику, щоб у певну хвилину направити його силу на себе. Навіщо це все робиться? Для перемоги. Таких моментів у дзюдо безліч.

У секції дзюдо для дітей приймаються як хлопчики, і дівчатка. Є така думка, що саме дівчаткам найбільше підходить дзюдо. Дівчатка за своєю природою хитріші та гнучкіші. До того ж дзюдо є безпечним видом єдиноборства. Тим більше, дівчатка зможуть розвинути якості не тільки фізичні, а й психоемоційні. Існують певні протипоказання під час виборів даного виду єдиноборства. До таких відноситься стан здоров’я, а саме, патології та захворювання. За даними причин перед відвідуванням секції необхідно надати довідку про стан здоров’я дитини.

У кожній секції дзюдо для дітей в Україні є свій певний колір кімоно. Але зазвичай він білий. На змаганнях буває, що спортсмени одягнені у синє кімоно. Важливим елементом у формі є пояс. Саме за кольором пояса можна визначити успіхи та досягнення у дзюдо.

У чому різниця між Самбо та Дзюдо?

Дзюдо є традиційним видом єдиноборства, у ньому є особлива філософія та ритуали, в яких відображено повагу до свого наставника та суперника. Самбо є чисто спортивною дисципліною, в основі якої лежить дзюдо. Простежуються також відмінності у техніках та стилі виконання прийомів.

З якого віку краще відправити дитину вчитися дзюдо?

Ми радимо наводити дітей у віці 6 років. Проте багато залежить від самої дитини, її бажання та готовності навчатися.

Скільки разів на тиждень необхідно займатися, щоб досягти результатів?

Найоптимальніший варіант 2-3 рази на тиждень.

Чи потрібно купувати кімоно для занять дзюдо?

На перші заняття можна прийти у зручному спортивному одязі. Для подальшого навчання знадобиться спеціальна форма – дзюдоги. Без неї неможливе виконання деяких прийомів.