Як вибрати насос для клею ПВА?

Клей ПВА є дисперсією полівінілацетату у воді з наявністю пластифікатора та зі спеціальними добавками (присадками). Клей має характерний слабкий запах. Клей ПВА може бути різного виду та застосовуватися для склеювання паперу, шкіри, дерева, тканин. Дисперсія клею ПВА використовується для будівництва у взуттєвій, текстильній, поліграфічній промисловості, для виробництва художніх фарб.

Для перекачування та дозування клею ПВА використовується насос для клея спеціального виконання. Звичайний відцентровий насос не підійде для виконання цього завдання. Нижче трохи розповімо про насоси, здатні перекачувати клей із ємності в ємність, у лінію, дозувати полівінілацетат у різних пропорціях. Відмінна риса насосів-дозаторів – це дуже рівний потік, без пульсацій.

Типи насосів для перекачування та дозування клею ПВА:

  1. Мембранний пневматичний насос. Працює від стисненого повітря. Насос широко застосовується для перекачування клею ПВА та інших клеїв. Насос розрахований для перекачування з однієї ємності в іншу або лінію, якщо допустима пульсація. Насос для клею поставляється у спеціальному виконанні внутрішніх частин.
  2. Шестерний насос із зовнішнім зачепленням. Насос відмінно підходить для перекачування та дозування клею ПВА. Має рівний потік без пульсації, має продуктивність від 100 літрів на годину до 80 м3 на годину. Насос бюджетного виконання, тому часто використовується насос спецверсії.
  3. Гвинтовий насос. Насос використовується для дозування та подачі клею ПВА. Насос має рівний потік, може створювати різний тиск на виході.
  4. Перемішуючий пристрій для клею ПВА. Мішалки для виготовлення клею ПВА, для змішування клею з різними реагентами. Мішалки власного виробництва, що гарантує мінімальну вартість та короткі терміни виготовлення. Мішалка для ПВА клею зазвичай виконується з нержавіючої сталі, редукторного виконання, з лопатевим імпелером. Можливе виготовлення за вашим проектом або завданням.

Типові помилки при виборі насоса для перекачування та подачі клею ПВА:

  1. Не враховується в’язкість клею – отже насос не «качає», або не виходить на робочу точку
  2. Не враховуються втрати у системі — не вистачає потужності приводу.
  3. Вибирається тип насоса, який не підходить для виконання завдання з перекачування клею
  4. У насосі ставиться «неправильна начинка», тобто. ущільнення, сальники, клапана підбираються з матеріалу, що не підходить для перекачування та дозування клею ПВА.

Підбір насоса для клею або мішалки для перемішування клею в ємності – це завдання, яке завжди підбирається індивідуально, загальний рішень бути не може. Тут враховуються особливості клею. Його в’язкість, щільність, консистенція та склад.