POS-матеріали: що це, які види бувають і для чого вони потрібні

POSM або POS (з англ. Point of Sales Materials) — це матеріали, що сприяють просуванню бренду в точці продажу.

Такі матеріали створені для привернення уваги та позитивного досвіду: вони яскраві, яскраві, зрозумілі та привабливі.

Картонна фігура знаменитості, сліди на підлозі магазину, що ведуть до товару, наклейки на двері з логотипом шоколадної компанії – це POS-матеріали.

У статті ми розповідаємо, як вони працюють та якими бувають, а також ділимося думкою про майбутні тенденції використання POS у маркетингу.

Картонна фігура знаменитості, сліди на підлозі магазину, що ведуть до товару, наклейки на двері з логотипом шоколадної компанії – це POS-матеріали, замовити які можна на сайті posclub.ru.

У статті ми розповідаємо, як вони працюють та якими бувають, а також ділимося думкою про майбутні тенденції використання POS у маркетингу.

Види POS матеріалів

Найдивовижніше, що POSM є скрізь, але ми, як користувачі, майже не помічаємо їх вплив.

Всі види матеріалів так чи інакше працюють – привертають увагу та мотивують зробити саме цю покупку, а не іншу. Далі у статті – які види POSM бувають.

Поза магазином

Матеріали поза магазином закликають зайти до магазину та звернути увагу на конкретний товар. До цього виду відносять все від вивісок до прапорців і слідків, які закликають усередину.

Панель-кронштейн — спеціальна панель, яка прикріплюють на фасад будівлі, вище за вход. Вона може бути із закликаючою дією або просто з назвою магазину.

Штендер – розсувна конструкція у вигляді двох дощок. Часто розташовується біля входу в магазин і інформує про акцію або ресторан — повідомляє про знижки або пропозиції з меню.

Сліди та покажчики — це всілякі покажчики на вході або всередині магазину. Зазвичай сліди відразу ведуть до потрібної полиці і, навіть якщо ними не йти, сліди досить помітні і здалеку видно, куди вони ведуть.

Лайтбокси — підсвічені зсередини вивіски різної форми. Вони знаходяться на вході в магазин, у дверях або на фасаді, закликаючи придбати товар.

На вході до магазину

Прямо у дверях зустрічають такі POS матеріали: брендовані наклейки, плакати або таблички.

Біля дверей праворуч і ліворуч висять таблички з написами, також брендовані, як і решта матеріалу.

Наклейки на двері, наприклад «вхід» або «вихід», можуть містити назву марки товарів.

Біля входу в магазин або на дверях висять плакати під назвою бренду або з інформацією про акцію.

Всередині магазину

Максимальне розмаїття матеріалів POS знаходиться всередині магазину.

По-перше, це конструкція, що переміщається, де знаходиться представник бренду. Конструкція знаходиться там, де є найбільше місця і можна залучити людей і поговорити з ними.

Ще буває бренд-зона — ціла зона, призначена для просування товару. У такій зоні можуть бути кілька видів POSM: ростові ляльки, постери, наклейки та дисплеї.

Переваги POS

POS непомітні, але в пам’яті відображаються. Цей факт робить подібні матеріали важливими для просування бренду чи товару. У чому ще їхня вигода?

  1. Вони стимулюють продажі — POS яскраві, помітні та викликають інтерес, відповідно, допомагають зробити вибір на користь певного товару.
  2. Не вимагають великих витрат — їх виготовляють із дешевої сировини: пластику та картону. Їх можна використовувати повторно та перевозити з магазину до магазину.
  3. Використовуються для викладення. Товар помітний та зручно провести акцію у зоні викладки. Якщо шоколадка вашої улюбленої марки випустила новий смак, його виділять окремим стендом у зоні викладки.