Як викорчувати старий пень: 7 популярних способів

Після спила дерева на ділянці залишається пень, якого потрібно позбавлятися. Вилучення пня забирає чимало часу та сил.

Тому варто розібрати найпопулярніші способи, які довели свою ефективність практично.

Подрібнення

Існують спеціальні подрібнювачі пнів, які є великою фрезою. Подрібнювач може видалити пень середнього розміру за 30 хвилин. Середня поглиблення становить 20 сантиметрів. Звичайно, якщо застосовувати подрібнення, частина коренів залишиться у ґрунті. Однак видима частина пня буде подрібнена, тому залишиться прибрати стружку та засипати яму, яка залишиться після пня.

Землерійна техніка

Якщо є можливість застосовувати спеціальну техніку, видалення пня займе мінімум часу. Популярні види техніки:

  1. Бульдозер.
  2. Маніпулятор.
  3. Екскаватор та інші.

З мінусів можна відзначити те, що будівельна техніка може потрапити далеко не на всі ділянки, також йдеться про досить високу вартість. Якщо говорити про ефективність, спеціальна техніка може повністю видалити пні, що знаходяться у ґрунті. Дізнатись, яка зараз на послугу расчистка участка цена, можна за посиланням.

Відкритий вогонь

Такий метод є сенс використовувати, якщо є час, матеріал для розпалювання та можливість тривалий час палити багаття.

Головний недолік такого методу полягає у великій кількості диму.

Технологія:

  • у пні робиться кілька отворів. Тут є просте правило: більше отворів краще;
  • у отвори потрібно помістити горючі матеріали. Сюди можна віднести: рідину для розпалювання, олію, бензин та інші;
  • Спочатку потрібно постійно підкидати дрова і видаляти частини, які прогоріли. Завдання у тому, щоб створити стійкий вогонь. Деякі рекомендують використовувати деревне вугілля, брикети або інші схожі матеріали.

Корчування за допомогою лебідки

Якщо потрібно повністю видалити пень, а будівельну техніку немає можливості орендувати, можна використовувати ручну лебідку.

Щоб спростити викорчовування, слід залишати пень заввишки близько 1 метра. Якщо пень короткий, підв’язати трос для лебідки буде складніше.

Лебідку необхідно надійно закріпити. Найкраще рішення – закріпити її на сусідньому дереві чи стовпі. Щоб не створювати навантаження на дерево, слід закріпити лебідку додатковими способами.

Перед викорчовуванням пень необхідно прокопати по колу. Створювати додаткові навантаження під час викорчовування особливого сенсу немає. Метод ефективний, проте багато залежить від того, як закріплена лебідка. Непоодинокі ситуації, коли лебідка постійно зривається або вона завдає шкоди дереву, до якого підв’язана.

Корчування сокирою та ломом

Один із найскладніших методів, який вимагає фізичної підготовки та наполегливості від кожного дачника. Необхідно обкопати пень і поступово рубати його, застосовуючи брухт. Таким методом рекомендується видаляти пні до 10 см у діаметрі. Якщо діаметр більший, то робота з ломом і сокирою займе надто багато часу.

Сіль

Застосовуючи сіль для видалення пнів, кожен повинен пам’ятати про негативні наслідки: вона знищить не тільки пень, а й завдасть серйозних збитків ґрунту. Тому всі ризики слід визначати заздалегідь.

Суть: потрібно регулярно висипати на пень велику сіль. Це потрібно робити одразу після кожного дощу. Згодом деревина перетвориться на потерть, тому пень буде простіше видалити.

Сечовина

Спосіб не можна назвати швидким, але він простий. Достатньо зробити кілька отворів у пні, засипати сечовину та щільно замотати поліетиленом чи іншим матеріалом.

Зрідка слід засипати нову партію сечовини, щоб посилити ефект. Деревина почне повільно втрачати свої властивості. Пень можна буде видалити без проблем приблизно за рік.