У американського ПОП виявилася довга історія судових позовів

У американського ПОП виявилася довга історія судових позовів
Офіцер поліції Сент-Луїса (штат Міссурі), працюючи у вільний від служби час співробітником охоронної компанії GCI Security, застрелив 18-річного тінейджера. Надалі виявився один примітний факт, що має відношення до цієї справи: в історії компанії, як з’ясувалося, вже були негативні інциденти, пов’язані із залученням до роботи в ПОП офіцерів поліції. Означена компанія кілька років тому виплатила десятки тисяч доларів як судову компенсацю постраждалим.

18-річний Вондерріт Майерс-молодший був застрелений 32-річним співробітником міської поліції. Цей трагічний випадок стався 8 жовтня того року, коли поліцейський у вільний від основної роботи час перебував на зміні в якості співробітника ПОП GCI Security. За інформацією поліції Сент-Луїса, Майрс вистрілив тричі на офіцера, який у відповідь застосував табельну зброю.

Цей випадок привернув увагу американської громадськості до поширеної практики, коли поліцейські в якості додаткової роботи влаштовуються охоронцями ПОП. Охоронець GCI (і за сумісництвом офіцер сент-луісскої поліції), який застрелив підлітка, був одягнений в поліцейську уніформу — іноді це дозволяється. За даними GCI, в 2012 році компанія найняла 168 поліцейських. Джефф Сміт, колишній сенатор від штату Міссурі, написав у своєму Twitter, що колись проживав в районі Флора-Пелас, який патрулював офіцер поліції, про який йде мова. За його словами: «Плата [за охоронні послуги] становила $500 на рік з кожного будинку».

Згідно з судовими документами, компанія, до ребрендингу відома як Hi Tech Security, в 2010 році виплатила компенсацію родині американця, у якого після інциденту за участю охоронця цього ПОП залишилася мозкова травма. Охоронцем був співробітник поліції Сент-Луїса. У тому ж 2010-му проти компанії був поданий ще один судовий позов. Позивач стверджував, що співробітники Hi Tech застосували надмірну силу під час арешту і погрожували йому зброєю. Обидва постраждалих в інтерв’ю британській газеті Guardian розповіли, що кожному з них компанія виплатила як компенсацію понад $70 тисяч.

Не менш примітний і інший інцидент. Тім Домбровські, чиказький бізнесмен, подав до суду на Hi Tech після того, що йому разом з сином довелося провести ніч у в’язниці внаслідок суперечки з охоронцями ПОП, в числі яких були і поліцейські. За словами Добровський, коли він відвозив сина Майкла з університету, вони вирішили проїхати по території з «красивими вулицями і старими будівлями». 49-річний Добровський стверджує, що охоронці Hi Tech кричали на нього, пояснюючи, що він нібито проник на приватну територію, потім зажадали вийти з машини і надати водійські права. Коли Добровський відмовився, охоронець «витягнув його з машини і штовхнув на капот патрульного автомобіля, потім спробував надіти наручники». Потерпілому вдалося вирватися, він повернувся в свою машину і набрав номер 911, повідомивши, що «у нас виникла проблема з божевільним охоронцем». Надалі, за словами потерпілого, на нього напали інші співробітники Hi Tech — двоє з яких були поліцейські в уніформі. Охоронці направили на підприємця зброю, а один спробував витягнути 19-річного сина з машини, пошкодивши його плече. Серед цих людей був і власник ПОП Адам Стросс.

«Я знаходився на задньому сидінні патрульної машини, абсолютно не розуміючи, чому мене заарештувала охорона, і чому поліцейські роз’їжджають на автомобілях охоронців, — писав Добровський в позовній заяві. — Не розумію, чому нас заарештували. Все було як в кошмарному сні».

Коли потерпілий подав судовий позов проти охоронної компанії, йому виплатили компенсацію в межах $70-100 тисяч. Добровський також надав судовим органам прізвища офіцерів, які нібито причетні до нападу. Але поліція Сент-Луїса не підтверджує таку інформацію.

Після цих подій власник Hi Tech Адам Стросс продав компанію в 2011 році Гері Коулу, колишньому керуючому, який перейменував ПОП в GCI. Проте зміна власника, по всій видимості, не відбилася на ставленні співробітників охоронного підприємства до служби, і вони хапаються за зброю при найменшій, з їх точки зору, небезпеки. Результати криміналістичної експертизи показали, що на руках та одязі вбитого 8 жовтня підлітка присутні сліди використання вогнепальної зброї. Таким чином, юнак міг стріляти сам або перебувати близько до того, хто стріляв. Тим часом, батьки загиблого стверджують: їхній син тримав у руках бутерброд…