Алкогольна депресія або коли випивка не робить щасливим

Алкоголь чинить руйнівний вплив на здоров’я не тільки фізичне, а й психічне, руйнуючи всі сфери життя залежного. Одна з проблем, з якою борються багато алкоголіків — алкогольна депресія.

Види депресії, пов’язані з алкоголізмом

Депресія може бути пов’язана з алкоголізмом трьома способами. Люди, які страждають на депресію, тягнуться до алкоголю, щоб хоча б на мить відчути себе краще. Однак це призводить до небезпечної залежності, і потрібна професійна допомога тут https://trezvo.life/uk/likuvannya-alkogolizmu-v-khmelniczkomu.

Порядок появи проблем може бути й зворотним — зловживання алкоголем спричиняє дефіцит вітамінів, потрібних для правильного функціонування нервової системи, та накопичення токсинів, що пошкоджують її. Тому можуть з’явитися численні розлади, зокрема депресія.

У третьому випадку депресія супроводжує скасування алкоголю. Буває, що залежна людина, попри те, що протверезіла, все ще перебуває в поганому психічному стані і не може впоратися з труднощами без випивки.

Симптоми алкогольної депресії

Хоча причини можуть бути різними, у непитущих депресія проявляється аналогічно. Загальні симптоми містять в собі наступне:

  • депресивний настрій (не менше двох тижнів без перерви),

  • низька самооцінка,

  • песимістичний погляд на майбутнє,

  • соціальна ізоляція,

  • думки або навіть спроби самогубства.

Іноді буває важко відрізнити депресію від тимчасового поганого настрою. Однак варто пам’ятати, що поєднання залежності з психічними розладами є дуже небезпечним, тому варто якомога швидше звернутися по допомогу.

Як лікувати алкогольну депресію?

Основне — звернення по допомогу до психіатра. Лікування багато в чому залежить від причини. Якщо причиною звернення до алкоголю стала депресія, то ситуація простіша, оскільки призначаються відповідні ліки та рекомендується когнітивно-поведінкова терапія, спрямована на усунення джерела проблеми, а не на вживання алкоголю.

Однак якщо депресія є результатом тривалого алкоголізму, лікування ускладнюється пошкодженням нервової системи, яке продовжує прогресувати, поки пацієнт продовжує вживати алкоголь. Тому тут необхідні комплексні дії, зокрема й кодування від алкоголізму в Хмельницькому.

Варто пам’ятати, що якщо причиною проблеми є зловживання алкоголем, пацієнт не одужає, поки не перестане пити. Однак, щоб впоратися з алкогольною депресією, також необхідно пройти терапію, щоб змінити свій спосіб мислення і знову навчитися діяти тверезо.