Моссад вербує розвідників через інтернет

Моссад вербує розвідників через інтернет
У минулі часи бажаючим поповнити ряди секретних розвідвідомств необхідно було потрапити в іноземне посольство, відгукнутися на зашифроване в газетному оголошенні повідомлення, або ж зайти в якесь зовні непривабливе будинок на околиці Тель-Авіва, щоб зустрітися з похмурим вербувальником. Зараз же для отримання роботи в ізраїльському Моссаді потрібно тільки натиснути на кнопку.

Минулого тижня на сайті організації з’явилася форма подачі заяви (на івриті, англійською, французькою, російською, арабською та фарсі) для тих, хто хотів би працевлаштуватися в ізраїльській розвідці. Такий підхід, очевидно, повинен змінити спосіб пошуку потенційних агентів для легендарного розвідвідомства.

«Нам необхідно продовжувати пошук кращих людей, щоб захистити і забезпечити можливість подальшого існування ізраїльської держави, — зазначає шеф Моссада Тамір Пардо у своїй заяві, анонсуючи запуск нового проекту. — Адже якість кадрових ресурсів завжди було основою успіху Моссада».

Моссад в перекладі з івриту означає «інститут» (повна назва: Інститут та спеціальні операції). Глобальний підрозділ ізраїльського розвідтовариства, як вважається, стоїть за одними з найскладніших контртерористичних операцій минулого сторіччя. Але лише деякі з них відомі широкому загалу. Наприклад, ліквідація лідерів «Чорного вересня» — палестинського угруповання, учасники якої скоїли напад на спортсменів з Ізраїлю під час Мюнхенської олімпіади 1972 року й убивали євреїв в Африці, Європі та на Близькому Сході.

Вас можуть зацікавити госзакупки та тендери у Краснодарському краї!

Поряд з успішною діяльністю, ізраїльська розвідка допускала і промахи. Найбільш примітний з таких — невдалий замах на майбутнього лідера ХАМАС Халеда Машаля в 1997 році в Йорданії. Тоді ізраїльські агенти були затримані при спробі впорснути отруту в вухо Машаля.

Але в Моссаді знайдеться робота не тільки для майбутніх Джеймсів Бондів. Новим співробітникам організації, швидше за все, запропонують щось, пов’язане з технологіями, кібербезпекою або ж якусь адміністративну посаду. Але на сайті агентства все ж явно проглядаються відсилання до секретної діяльності: підібраний характерний відеоряд, парять супутники і дрони, чоловіки і жінки в костюмах, зламують комп’ютерні мережі і проводять секретні операції. «Ваша уява — моя реальність», — звучить голос за кадром, а баннер в частині сторінки пропонує «приєднатися до нас, щоб побачити невидиме і зробити неможливе».

У «Моссада» немає прес-служби, з представниками відомства неможливо зв’язатися безпосередньо — всі запити надходять до них з офісу прем’єр-міністра. Крім офіційного оголошення, відомство не надто поширюється про нову медіа-стратегію. Однак з колишніх оперативників Моссада називає це гарною ідеєю.
Гад Шімрон, співробітник розвідки з десятирічним стажем і автор книги «Mossad Exodus», каже, що цей проект дозволить залучити потрібних людей. За його словами, на таке оголошення можуть відгукнутися дивні персонажі і навіть ворожі елементи, але у Моссада є можливості, щоб їх відсіяти. Шімрон пояснює, що перш Моссад був «мережею старих друзів», оскільки співробітники розвідки рекрутували в ряди агентів своїх знайомих і родичів.

Ініціатива Моссада — це новий крок. Але їхні колеги з американського ЦРУ і британського МІ-6 вже давно розміщують на своїх офіційних сайтах інформацію про історію розвідвідомст, також присутні розділи, присвячені кар’єрним можливостям. Служба внутрішньої розвідки Ізраїлю — Шин Бет — з 2006 року шукає кадри за допомогою інтернету. На сайті агентства викладається статистика про випадки тероризму, історичні відомості, детальний опис минулих операцій, є і значний розділ, присвячений потенційним співробітникам.

В даний час на сайті Моссада більше секретності. Укладачі опису діяльності агентства були явно небагатослівні і тому є цілком виразне пояснення. «Інформація про роботу« Моссада »не віддається загальному розголосу, те, що відомо широкій громадськості — лише вершина айсберга», — пояснює директор розвідслужби Тамір Пардо.