Що таке тактична аптечка

Тактична аптечка – це створений фахівцями набір медичних інструментів, матеріалів та лікарських засобів, що дозволяють надати першу допомогу потерпілому з різними видами поранень та травм. Для зручності використання комплект поміщається у спеціальну захисну упаковку. Застосовувати комплект можуть не лише військовослужбовці та мобілізовані, а й люди цивільних професій. Наприклад, мисливці чи рибалки.

Що таке тактична аптечка

Тактична аптечка – це набір медичних виробів та медикаментів, що дозволяють надати першу допомогу потерпілому на передовій та благополучно дочекатися приїзду бригади медичної допомоги. Медичний комплект (дізнатись більше про тактична аптечка склад та купити можна за посиланням) дозволяє не лише зупинити кровотечу та знеболити, але також знизити ризик розвитку ускладнень за рахунок своєчасного застосування знезаражувальних засобів та навіть врятувати життя потерпілого.

Тактичні аптечки входять до складу штатного екіпірування військовослужбовцівї. При цьому споживачі можуть купити тактичну аптечку одного з кількох представлених на ринку різновидів. Вибір набору залежить від умов експлуатації та кількості осіб, на які розраховано склад виробу.

Склад тактичної аптечки постійно змінюється та вдосконалюється. У міру розвитку медицини та фармакології забираються застарілі лікарські препарати, а на їх місце приходять нові – більш ефективні та безпечні. Крім того, до укомплектованого медичного набору фахівці рекомендують включати додаткові медикаменти, виходячи з індивідуальних особливостей користувача.

Так, доктор медичних наук констатує: «…кожна людина віком 30-35 років вже має свої хронічні захворювання – діабет та переддіабет, гіпертонія тощо. Тому треба йти до свого лікаря, радитися з ним і формувати запас препаратів безпосередньо під себе ».

В даний час споживач може купити тактичну аптечку, упаковану в різні види тари, проте найбільшою популярністю користуються набори першої необхідності у підсумку. Така упаковка може мати різну форму і кріпиться до поясного ременя або бронежилета військовослужбовця. Найчастіше підсумок з медикаментами закріплюється спереду. Це дозволяє максимально швидко надати допомогу собі або товаришу при отриманні осколкових та вогнепальних поранень.

Види тактичних аптечок

В даний час військовослужбовець, співробітник спецпідрозділів та будь-який бажаючий можуть купити тактичну аптечку одне з кількох видів: індивідуальну, розширену, військову та спеціального призначення. Всі вони різняться за складом, масою та обсягом.

Зупинимося кожному з представлених видів виробів докладніше.

Армійська аптечка індивідуальна (Мінімальна)

Купити тактичну аптечку цього виду рекомендується всім військовослужбовцям, мобілізованим, співробітникам охоронних підприємств та спецпідрозділів. Такі медичні набори повинні супроводжувати бійця постійно, тому виробник подбав про невеликий розмір та малу вагу виробу. У цей комплект включається лише найнеобхідніше.

Приймаючи рішення купити тактичну індивідуальну аптечку, слід враховувати, що включених до її складу інструментів і лікарських препаратів вистачить на надання швидкої медичної допомоги тільки одному потерпілому.

Вміст ІА може змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей користувача. Наприклад, за наявності хронічних захворювань набір можуть додаватися медикаменти, виписані користувачеві лікарем і призначені для регулярного застосування.