G4S намагається створити роботів-охоронців

G4S намагається створити роботів-охоронців
Фахівці G4S, найбільшого світового ПОП, заявляють, що вже в найближче десятиліття роботи з вбудованими відеокамерами і різними сенсорами, будуть використовуватися при патрулюванні корпоративних офісів.

Це не зовсім ті розумні робокопи, про які широка громадськість знає завдяки кінематографу — для них більше підходить назва роботів-охоронців. Такі автоматизовані системи, які вже пройшли тестові випробування, добре ілюструють стійкий тренд: компанії, поряд із співробітниками з крові і плоті, хочуть застосовувати роботизовані механізми. Схожа ситуація спостерігається у сфері автопрому: автовиробники все частіше випускають автономні транспортні системи.

G4S, яка охороняла величезна безліч об’єктів — від аеропорту в Багдаді до нафтопроводу в Нігерії — заявляє, що перевага роботехники в тому, що вона здатна тривалий час аналізувати дані, а можливості людини обмежені. Дейв Елла, керівник технологічного відділу G4S, посилаючись на те, що роботи і технології стають невід’ємною частиною сучасного життя, каже, що «по ночах у моніторів в офісних блоках часто чергує лише один охоронець. Роботи ж можуть переміщатися по території будівлі і помічати незвичайну активність, що найчастіше залишається без уваги охоронців. Люди не можуть тривалий час концентрувати увагу на камерах, але роботи здатні визначити те, що вважається допустимим, а що ні ». Представник G4S, говорячи про переваги роботизованих пристроїв, посилається на результати дослідження, згідно з яким люди, що стежать за тим, що фіксують камери спостереження, упускають до 95% того, що відбувається після перших 22 хвилин. Крім іншого, роботи могли б перевіряти, як працюють службовці та ідентифікувати персонал.

G4S проводить роботехнічних дослідження в рамках фінансованого Євросоюзом проекту Strands. Термін проекту вартістю 7,2 мільйона євро розрахований до 2017 року. У ньому беруть участь вчені з шести європейських університетів, у тому числі з таких міст, як Бірмінгем, Лідс і Лінкольн, а також віденська компанія, зацікавлена ​​у використанні роботів для потреб престарілих будинків.

Першим плодом Strand став робот-охоронець Боб. Він охороняє технологічний центр G4S в британському Тьюксбери, де для експорту в 80 зарубіжних країн випускаються до 600 найменувань продукції: сигналізації, карт-рідери і дверні контролери. Більше 60% цих пристроїв поставляються в США.
Технології стали одним з ключових напрямків, за допомогою яких гендиректор G4S Ешлі Алманцев намагається змінити ситуацію в компанії. Протягом дворічного періоду охоронне підприємство зазнавало певні складності. Все почалося з помилки під час підготовки до Лондонської Олімпіади в 2012 році, коли керівництво ПОП не надав необхідної кількості охоронців.

G4S також розробляє камери високої роздільної здатності, здатні за допомогою відеоаналітікі ідентифікувати людей в умовах низької освітленості. На одному з британських футбольних стадіонів вже застосовується подібна технологія, з її допомогою ведеться дистанційне спостереження за вболівальниками, щоб запобігати можливим насильницькі інциденти. G4S сподівається за рахунок цієї розробки поліпшити умови утримання для ув’язнених без шкоди для безпеки.

Ентоні Кон, професор Університету в Лідсі, каже, що в осяжному майбутньому можуть з’явитися роботи-охоронці — з відеокамерами і сенсорами, що надають їм можливість навчатися і інтерпретувати те, що вони помічають. «Враховуючи ті можливості, які ми бачили на прикладі безпілотних автомобілів, роботи-охоронці можуть бути створені протягом десятиліття, — припускає Кон. — Головне завдання — зробити так, щоб робот розумів досить про своє оточення і міг визначити незвичайні явища. Необхідно, щоб він міг помічати важливе, і щоб тривожний сигнал не реагував на будь-який рух ».
Вартість першого робота G4S становить близько 25 тисяч євро. Але коли ця система буде запущена в серійне виробництво, ціна істотно знизиться і його робота коштуватиме значно дешевше, ніж робота співробітника охорони.

Професор Елла наполягає, що роботизовані пристрої будуть використовуватися виключно як додаткові охоронні кошти і не стануть заміною персоналу.