Біометрія змінила обличчя індустрії безпеки

Біометрія змінила обличчя індустрії безпеки
Існує широкий спектр систем, в основі яких лежить технологія біометричної ідентифікації. Ці розробки стосуються різних аспектів тіла людини. Деякі пристрої застосовуються для встановлення особи за рисами обличчя, розробляються і системи, здатні фіксувати психологічні особливості окремих осіб.
Біометричні технології стали популярні як в країнах, що розвиваються, так і в країнах, що вважаються розвиненими. Вони прискорюють процес ідентифікації, до всього іншого, це зручно — адже записи про людей зберігаються в одній базі даних. Однак деякі критики висловлюють побоювання, що такі бази можуть бути уразливі перед хакерами, інші ж просто не хочуть, щоб урядові відомства отримували доступ до їх персональної інформації.

Практичні рішення

США та деякі інші країни перейшли до використання біометричних паспортів, що припускає зберігання в базах даних урядових агентств анкетних даних про громадян. Співробітники митних служб можуть просто просканувати паспорт без необхідності вводити дані вручну.

Аеропорти встановлюють автоматизовані біометричні кіоски. Ці кіоски володіють багатьма перевагами, однак поширюються в США і Канаді досить повільними темпами. «Кіоски АПК (автоматизованого паспортного контролю) ефективні і малозатратних, вони дозволяють не допустити скупчення натовпів пасажирів у міжнародних аеропортах, — пояснює директор компанії Acuity Market Intelligence в інтерв’ю репортерам Digital Journal. — Це явище відображає глобальну тенденцію до прискорення перевірок пасажирів допомогою автоматизованих технологій».

Пасажири отримують можливість пройти реєстрацію біля стійки паспортного контролю автоматично, без необхідності простоювати в черзі, коли співробітника аеропорту немає на місці. Таке нововведення потенційно здатне скоротити час очікування для пасажирів міжнародних рейсів на 80%, і на 50% — загалом для пасажирів як внутрішніх, так і міжнародних авіаліній.

Вся справа в поведінці

Розробники інноваційних рішень враховують принципи біометрії. Наприклад, сорочки компанії OMsignal здатні відстежувати ряд показників людського тіла, включаючи пульс, інтенсивність одержуваної навантаження і запас енергії.

OMsignal — одна з компаній, що спеціалізуються в новому напрямку «біхевіометріі», в основі якого — поведінкові особливості і розпізнавання патернів. До одягу OMsignal кріпиться «маленька чорна коробка» і датчики, що відстежують частоту серцевих скорочень, температуру тіла, пересування носія цієї сорочки та іншу інформацію. Такий одяг здійснює моніторинг будь-яких змін і відсилає відомості за допомогою спеціального додатку. ПО аналізує дані і інформує щодо можливої ​​низької активності, отриманої навантаження і т.д. Зіставляє щотижневі показники, що, в свою чергу, дозволяє визначити, який прогрес вдалося досягти за енний період часу.

Описана технологія дозволяє стежити і за безпекою комп’ютерів. Behaviosec, компанія з офісами в Силіконовій долині і Стокгольмі, використовує біометричні технології стосовно до апаратного забезпечення комп’ютерів. Дослідники Behaviosec вивчають те, як користувач звертається з комп’ютерною мишею, клавіатурою і різними кнопками. Такі патерни унікальні; Behaviosec також створює профайли, які розпізнаються комп’ютером. Коли користувач набирає текст на клавіатурі, комп’ютер може встановити особу цієї людини. Таким чином, коли хтось інший включає комп’ютер, система це фіксує — і блокує доступ.

Danske Bank в Копенгагені і багато компаній, що працюють в сфері електронної комерції, використовують Behaviosec, щоб захиститися від шахраїв. Влада Індії проводять масштабний проект, мета якого — за допомогою біометричних карт прискорити ідентифікацію та роботу з документами. В рамках програми Aadhaar вже були записані демографічні дані понад півмільярда жителів. Організатори проекту поставили перед собою завдання — до кінця 2014 року видати такі карти всім жителям країни, яких налічується більше 1,2 мільярда. Создающаяся база даних прискорить процес обробки банківських документів і дозволить індійському уряду направляти грошову допомогу або субсидії малозабезпеченим верствам населення.

Область застосування біометрії не обмежується тільки лише зчитуванням відбитків пальців, але в міру технологічного розвитку багато хто задається питанням щодо дотримання принципів недоторканності приватного життя.