У США безпеку міст забезпечують аеростати

У США безпеку міст забезпечують аеростати
На сьогоднішній день існує достатньо можливостей, щоб забезпечити безпеку повітряного простору: традиційні вертольоти, нові літаки-розвідники з широким кутом огляду і безпілотники.

У кожного з цих варіантів є свої недоліки. Приміром, крім витрат на покупку, година польоту вертольота, як правило, обходиться в сотні доларів. Експлуатація літака-розвідника теж не з дешевих: година роботи коштує близько тисячі доларів. БПЛА — менш витратна опція, однак для їх використання в США необхідно одержати безліч всіляких дозволів (ліцензію Федерального авіаційного управління (FAA) і додатковий сертифікат, якщо дрон літає на висоті більше 400 футів (121м).

Невелика компанія з Флориди намагається зробити можливим спостереження з повітря якомога більш дешевим і не вимагає тривалого оформлення документів. The Drone Aviation Holding Corporation (DAHC) нещодавно оголосила про продаж свого другого «Blimp in a Box» («аеростата в коробці») для використання в цілях безпеки. Міністерство транспорту в штаті Огайо витратило на аеростат 180 тисяч доларів. Ці прив’язні аеростати дозволені, якщо їх не піднімають вище 500 футів, і вони відповідають ряду інших вимог.

Аеростат здатний знаходитися в повітрі протягом цілого дня, оснащений тепловим датчиком і відеокамерами. Пристрій протягом декількох років виконував певні завдання для військових потреб (збір інформації, розвідка), і тільки зараз став доступним цивільним особам, які його, власне, і сконструювали.

«У нас є певна перевага: керувати вільно польоті дронамі люди не можуть, а аеростати дозволені FAA, — пояснює Ден Ердберг, гендиректор компанії. — Ми хотіли представити щось унікальне, але не таке громіздке, як великий прив’язний аеростат ». Ердберг пояснює, що аеростати компанії DAHC не можуть представляти небезпеку, оскільки не перебувають у вільному польоті. За його словами, аеростат не страшні кульові пробоїни: гелій, за рахунок якого аеростат тримається в повітрі, випливає не відразу.

Розробники Blimp in a Box, або BiB, вважають, що у цієї технології є майбутнє. Вони більш маневрені, ніж більшість великих аеростатів. Чи не наповнені газом аеростати можуть перевозитися в автомобілях стандартних розмірів. На те, щоб привести їх у робочий стан, що не піде багато часу. Два оператора системи BiB можуть зробити це протягом декількох хвилин. Пристрій витримує різні навантаження. У прес-релізі компанії-виробника повідомляється, що здатність працювати в несприятливих погодних умовах дозволяє задіяти аеростат у військових і квазі-військових операціях. BiB також доступний для цивільного застосування.

Тим часом, аналітики Американського союзу захисту громадянських свобод і активісти деяких інших громадських організацій висловлюють побоювання щодо присутності цих технологій в цивільному житті. Але Ден Ердберг, ветеран повітряної індустрії спостереження, все-таки з оптимізмом оцінює напрямок, в якому працює його компанія. Він вважає, що якщо за допомогою аеростата можна врятувати життя людини, як це робиться в зонах бойових дій, тоді у застосуванні цієї технології є сенс.