У США ПОП забезпечують безпеку виробників марихуани

У США ПОП забезпечують безпеку виробників марихуани
Починаючи з червня, медична марихуана легалізована в 23 американських штатах. Але відкрити магазин з продажу цієї рослини — будь то для медичних або інших якихось потреб — не так вже й просто, як, приміром, винний магазин. Американський уряд все ще не викреслив марихуану з першого списку (Schedule I) заборонених наркотичних речовин, а ця обставина накладає заборону на її продаж, згідно з федеральним законодавством. З цієї причини більшість банків неохоче беруть виручені від продажу марихуани засобу, внаслідок чого така індустрія змушена оперувати лише готівкою. Така ситуація створює подвійну проблему: виробники марихуани та її продавці змушені не тільки стежити за збереженням такої специфічної продукції, але й охороняти виручені від неї кошти.

На щастя для власників марихуани бізнесу, деякі охоронні компанії простягають їм руку допомоги. Виробник систем охоронного обладнання DirectView Security — одна з таких компаній. Вона надає повномасштабні рішення у сфері охорони для індустрії канабісу. У списку клієнтів охоронного підприємства числяться також AT & T, Coca-Cola, Marriott Corporation, TD Securities, Waste Management, Trump і Sprint. На початку поточного року керівництво DirectView відкрило офіс в Колорадо, для підтримки бізнесу, що розвивається з виробництва медичної марихуани.

За словами Роджера Релсона, гендиректора ПОП, організаціям, що працюють в цій індустрії, потрібні камери спостереження, системи охорони периметра, СКУД, системи сигналізації, щоб відстежувати, хто заходить на територію. Релсон говорить про специфіку роботи в компаній-виробників марихуани: «Таким замовникам недостатньо камер з базовими функціями, купленими за рогом за $ 200, їм потрібні надійні системи спостереження. Ми продаємо камери, призначені для роботи в особливих умовах. Наприклад, у приміщеннях, де вирощуються рослини, не можна використовувати інфрачервоні камери, оскільки це погано впливає на зростання».

Релсон пояснює, що одна з проблем — в тому, що ці компанії можуть зіткнутися з постачальником дешевого обладнання. «Якщо системи не відповідають існуючим вимогам, тоді до них можуть навідатися люди з урядових відомств і закрити підприємство до тих пір, поки все не буде приведено в норму. Необхідно, щоб обладнання працювало належним чином. Безпека — один з першорядних аспектів в роботі організацій, що займаються вирощуванням та дистрибуцією », — говорить представник DirectView Security.

Крім іншого, Релсон також зазначає, що на пунктах продажу повинні використовуватися суворі заходи контролю, так як в цих приміщеннях знаходяться готівкові і продукція. «Необхідний контроль доступу в ці приміщення. У деяких випадках ми встановлюємо двох, а то і трирівневі системи захисту лише для того, щоб тільки зайти в приміщення. До того ж необхідно достатня кількість камер ». Ринок індустрії виразно надає комерційні можливості для установників охоронних систем. Деякі виробники устаткування навіть розробляють специфічні рішення для індустрії канабісу. На початку минулого місяця компанія з випуску електронних замків Securitech Group представила Trident MultiPoint Lock: конструктори цього рішення розробили його саме для пунктів продажу марихуани.

Роджер Релсон з DirectView, за оцінками якого, потенціал ринку канабісу обчислюється мільйонами доларів, каже, що співпраця з компаніями з індустрії виробництва марихуани не пов’язане з якимись великими складнощами. «Єдине ускладнення — іноді доводиться почекати, коли компанія перерахує оплату. У деяких випадках час очікування може затягнутися, оскільки доводиться чекати, поки будуть видані дозволи. Ми стикалися з ще одним ускладненням. Банк одного з клієнтів заморозив рахунок, очевидно, через те, що компанія була залучена в продаж марихуани. Довелося чекати. Але, крім цих випадків, ми не відчували якихось серйозних складнощів в роботі ».

Звичайно, індустрія канабісу не для всіх, і багато компаній відкрито заявляють про своє небажання зв’язуватися з цим бізнесом. Керівництво ADT, найбільшого американського провайдера охоронного сервісу, наприклад, повідомило, що не буде надавати свої системи таким компаніям, оскільки продаж марихуани заборонена американським законодавством.