Чи можуть хакери зламати «розумні будинки»?

 

Чи можуть хакери зламати «розумні будинки»?

У порівнянні з будинками, в яких виросло більшість жителів планети, так звані розумні будинки представляються якимись інтелектуальними гігантами. У таких помешканнях за допомогою смартфона можна контролювати практично все — від системи відеоспостереження до телевізора, а двері відкриваються простим дотиком пальця до дисплея для зчитування відбитку. Термостати «вивчають» переваги власника будинку і регулюють температуру повітря в приміщенні, відповідно до погодними умовами. Дизайнери таких будинків кажуть, що одного разу матрац зможе повідомити кавоварці про те, що господар прокинувся і пора варити каву.

До речі, вас може зацікавити сигнализация ajax, яку можна придбати на сайті magazun.com вже зараз.

Однак традиційні житла, що здаються вже морально застарілими в порівнянні з їх аналогами з підвиду «будинок розумний», виглядають більш надійними, стосовно ситуацій, коли до всієї електроніці отримують доступ хакери.

Це вже відбувається

На початку року батьки з Огайо помітили, що хакер, підключившись до дитячого монітора, кричав на їх 10-місячної дитини. Минулого року подібний випадок стався в Техасі. Також у 2013 році Міс Тінейджер США Кессіді Вольф виявила, що хакер знайшов важелі управління її вебкамерой і зробив знімки в той момент, коли вона переодягалася в спальні. Хакер, яким виявився її колишній однокласник, нещодавно був засуджений до 18 місяців в’язниці.

Кілька місяців тому Proofpoint, виробник сервісів із захисту даних, повідомив про «більш ніж 750 тисячах шкідливих комунікацій по електронній пошті, що проводилися за посередництвом більше ста тисяч електронних пристроїв користувачів, таких як домашні роутери, мультимедійні центри, телевізори і, як мінімум, один холодильник — все це обладнання було заражено вірусами і використовувалося в якості платформи для атак ».
Іншими словами, замість того, щоб використовувати для розсилки спаму імейл своєї жертви або ж роутер, хакери можуть експлуатувати програмне забезпечення, яке відкриває гаражні двері, і відсилати з його допомогою тисячі шкідливих імейлів.

Якщо це ще не відбувається, то це може відбутися найближчим часом

«Хакерські нападу на розумні будинки вже на сьогоднішній день є« проблемою, і передбачається, що згодом ситуація може і погіршитися «, — так вважає Джеррі Ірвайн, співробітник американського відомства Національна оперативна група по боротьбі з кіберзлочинами, яким керує Національне партнерство з кібербезпеки.

«Наприклад, хлопець в автомобілі, припаркованому біля під’їзної доріжки до будинку, може відключити систему сигналізації, проникнути в будинок і пограбувати. Або ж біля туалету може тривалий час спрацьовувати одна і та ж функція, — пояснює Ірвайн. — Але більш відчутний ризик виходить від хакерів, що підключаються до вашим електронним гаджетам, тому що коли вони отримують доступ до термостата, холодильника, Smart TV, мережі, вони можуть дізнатися дані доступу — паролі та логіни, а потім дістатися до фінансової інформації. І в цьому весь жах ситуації».

Ерік Акерман, декан Південно-східного університету Нова в Форт-Лодердейлі (штат Флорида) вважає, що «будь-яка система потенційно може бути зламана … якщо хтось дійсно має намір отримати доступ до чогось і у нього є для цього достатньо ресурсів, це зрештою йому вдасться».

Найчастіше хакери здійснюють зломи не заради фінансової вигоди, вважає Джордан Еделсон, розробник програмного забезпечення і генеральний директор Appetizer Mobile, нью-йоркської компанії, що виробляє мобільні додатки. «Хакери здебільшого не є злочинцями або злодіями. Для них головне — бравада, похвалитися. Якщо вийде включити камеру відеоспостереження, пожартувати з освітленням домовласника і вивести його з себе — вони вважатимуть, що досягли висот у своєму мистецтві », — говорить експерт.