Влада Канади намагається боротися з кібербулінгом

Влада Канади намагається боротися з кібербулінгом
Ханна Сміт, 14 років. Вчинила самогубство після образ в мережі з приводу її ваги. Надіа, 14 років. Італійка, що називала себе Амнесіа, розбилася, стрибнувши з висотної будівлі, після розриву відносин зі своїм бойфрендом. Вона намагалася знайти підтримку в інтернеті, але натрапила на повні злоби повідомлення. Меган Майєр, 13 років, повісилася після того, як дізналася, що мати однієї з її однокласниць видавала себе за 16-річного юнака, з яким у неї склалися віртуальні «відносини». Фібі Прінс, 15 років. Мешканка США, яка імігрувала з Ірландії, вчинила самогубство через тривалі образи в інтернеті з боку школярів.

Після низки смертей, спровокованих віртуальним терором в соціальних мережах, стурбовані законодавці з Нової Шотландії спішно розробили проект закону, спрямований на боротьбу з так званим Кібербулінгу (психологічним насильством в соціальних мережах). У законі про захист інтернет-користувачів говориться, що постраждалі від дій зловмисників можуть повідомляти про такі інциденти в поліцію, а правоохоронці, у разі необхідності, повинні надати особисту охорону і навіть переслідувати кривдників в судовому порядку. Також у тексті закону йдеться про роль директора школи та відповідальності батьків за дії дітей до досягнення ними 18-річного віку.

Друзі сайту: вас може зацікавити промышленный альпинизм екатеринбург, який ви можете замовити для вашої компанії за доступними цінами!

В рамках закону, прийнятого в канадській провінції, було організовано перше в своєму роді поліцейський підрозділ, що займається виключно проблемами насильства в інтернеті і розглядом пов’язаних з цим явищем скарг. В цей відділ поліції щодня надходить близько 25 дзвінків. З вересня минулого року, коли відомство почало роботу, його співробітники розглянули вже 153 справи.

Очолює відділ ветеран поліції Роджер Меррик. За його словами, робота поліцейських в її традиційному сенсі — це лише 50% від загального обсягу того, що роблять співробітники цього агентства, інша половина їх роботи — роз’яснювальні бесіди з учнями, покликані запобігти випадкам насильства. Колеги Мерріка намагаються вирішувати проблеми, не доводячи справи до суду, і проводити неформальні розгляду скарг, що надходять. У більшості випадків вони приходять до кривдників додому і виносять їм формальні попередження. У складних ситуаціях слідчі можуть направити запит до Верховного суду, який, у свою чергу, може заборонити будь контакти кривдника з його жертвою. Порушення такої заборони тягне за собою штраф або повістку до суду.

Законопроект, окрім іншого, закликає батьків відповідально стежити за активністю своїх чад в інтернеті, навіть незважаючи на недостатні знання щодо соціальних медіа. «Ми беремо дітей за руки, коли переходимо дорогу, ми говоримо з ними про небезпеку, що виходить з боку незнайомців, а потім даємо їм електронні пристрої і залишаємо їх з ними наодинці», — говорить Меррик, посилаючись на те, що батьки часто дуже мало знають про темну сторону інтернету.

Зараз у Канаді також обговорюється закон про захист жителів країни від онлайн-злочинності. Протягом наступних кількох тижнів він може бути затверджений. Цей законопроект передбачає відповідальність за обмін приватними фотографіями без попереднього дозволу зображеного на них людини.