Потенційна загроза виходить не тільки від клавіатурних злочинців

Потенційна загроза виходить не тільки від клавіатурних злочинців
Неотлаженностью система безпеки може призвести до краху компанії — це добре відомо співробітникам MtGox. Компанія MtGox, що здійснювала близько 70% всіх світових трансакцій Bitcoin в кращі для системи електронної готівки часи, стала жертвою хакерів, що викрали 850 тисяч одиниць цієї Криптовалюта. В результаті на початку року фірма була змушена почати процедуру оформлення банкрутства. Але від такого роду погроз можуть постраждати не тільки інтернет-гіганти.

Уразливість Heartbleed, наприклад, позначила проломи в серверах онлайн-організацій, які могли використовувати хакерські угрупування. Користувачам, які здійснюють покупки в режимі-онлайн, настійно рекомендується міняти паролі, щоб знизити ризик злому. І хоча компанії, які торкнулася ця проблема, стверджують, що зараз загроза вже ліквідована, сформована ситуація змусила керуючих організацій по-іншому поглянути на що застосовуються заходи безпеки.

Існують різні форми загроз: дані службовців, юридичні документи, marketing data, маркетингові відомості — до всього цього можуть отримати доступ сторонні особи.

З метою захисту інтересів компанії видається важливим не тільки перевіряти, чи надійно захищена цифрова сфера, але і фізична — мається на увазі захист від можливих випадків вандалізму, пограбувань або навіть терористичних нападів. Для цього може знадобитися установка додаткових замків або системи сигналізації, необхідної для захисту майна — адже потенційна загроза виходить не тільки від клавіатурних злочинців…

Захист від вибухів

Це може здатися дещо неправдоподібним, але тероризм також є однією з головних загроз. Адже багато угруповання вибирають в якості мішеней певні фірми, намагаючись, таким чином, домагатися своїх політичних цілей. Як відомо, найчастіше вони організовують теракти у громадських та урядових будівлях, посольствах, оборонних та фінансових установах. Захистити від вибухів можуть загороджувальні бар’єри, що запобігають травми і пошкодження. Терористичні атаки потенційно здатні справити вкрай негативний ефект на економіку країни — це ще одна причина використовувати засоби захисту від вибухових пристроїв.

Замки

Надійні замки — один із засобів, що захищають доступ на територію, але спочатку необхідно вирішити: чи вибрати модель замку з двома або одним циліндром. Замок з одним циліндром закриватися зсередини без ключа, тоді як для замку з подвійним циліндром необхідний ключ, що закриває двері з обох сторін. Експерти з питань безпеки радять ставити замки з двома циліндрами на дверях без вікон, що не дозволить хакерам, розбивши вікно, просто дотягнутися і відкрити замок зсередини. Однак замок з одним циліндром вважається більш безпечним у тих випадках, коли потрібно евакуація людей з будівлі під час таких ситуацій, як пожежі.

Системи сигналізації

Ймовірність того, що певна комерційна організація буде пограбована або її власність постраждає від дій вандалів, набагато вище, ніж вірогідність терористичного акту. Сигналізація є одним з головних елементів загальної системи безпеки, оскільки такі пристрої повідомляють про спроби зломщиків діяти в обхід різних засобів захисту.

Сирени сигналізаційних систем, встановлених на території, що охороняється, можуть налякати зловмисників і змусити їх ретируватися. До того ж, сигналізації у випадку спрацювання повідомляють про наявність небезпеки співробітників охорони, які можуть затримати зломщиків.

Методики боротьби зі злочинцями не обмежуються перерахованими вище розробками, проте ці нехитрі засоби можуть надати певні переваги перед хакерами.

На поточний момент інтернет безсумнівно залишається головним джерелом загроз цифрової безпеки компанії, але приділивши увагу фізичний захист спочатку і прийнявши відповідні заходи, потім вже можна буде більше зосередитися на методиках протистояння хакерам.