Співпраця з ПОП — цінний актив поліції при розслідуванні злочинів

Співпраця з ПОП - цінний актив поліції при розслідуванні злочинів
Деякі представники приватної охоронної індустрії воліють уникати будь-яких контактів з правоохоронними відомствами, але, з іншого боку, співпраця з приватним охоронним сектором може стати для поліції істотним активом. На думку Андре Куїна, колишнього начальника допоміжного підрозділу поліції, партнерство з ПОП є способом отримати важливу інформацію і доступ до бази даних, яку ведуть охоронні компанії.

Під час нещодавно завершилася конференції Міжнародної асоціації інструкторів та тренерів правоохоронних агентств (ILEETA) Андре Куїн, що займає зараз посаду директора приватної охоронної компанії в Чикаго, провів презентацію, присвячену питанню про те, яким чином представники поліції можуть використовувати доступні охоронним фірмам ресурси.

Вибір і стратегія

Андре Куїн вважає, що все починається з вибору і перевірки потенційних учасників групи для співпраці. «Звичайно, ідеальний варіант — коли на посади директорів і менеджерів приймаються колишні співробітники правоохоронних відомств, — пояснює Куїн, посилаючись на те, що часом учасники банд і колишні засуджені потрапляють в ряди співробітників охоронних підприємств. — І навіть серед військовослужбовців американської армії є люди із злочинних співтовариств, тому необхідно постійно проводити перевірку персоналу, з яким ведеться співпраця».

Друзі сайту: вас може зацікавити договор имущественного страхования, його особливості та специфіку, а також іншу інформацію щодо страхування майна!

«У деяких штатах ліцензії для роботи офіцерами охорони видаються особам з кримінальним минулим, в інших штатах охоронні ліцензії не відкликаються відразу ж, коли людині пред’являються кримінальні звинувачення». Куїн пояснює, що в ряді американських штатів громадянам надається право на добровільній основі повідомляти про факти арешту або пред’явлених звинуваченнях. «І, як ви думаєте, повідомляє хто-небудь про таких обставин? — Задається питанням представник охоронної індустрії. — Звичайно ж, ні».

Рекомендації з проведення оцінки

Глава охоронного агентства визначив 5 основних моментів, які можуть бути корисні при виборі партнерів з приватного охоронного сектора:

1. Уникайте співпраці з охоронцями-новачками.
2. Поясніть бізнес-лідерам, чого ви чекаєте від потенційних учасників.
3. Намагайтеся вербувати персонал, що має досвід роботи менеджерами з охорони або начальниками зміни.
4. Повномасштабні перевірки осіб, що позиціонують себе як претендентів від охоронної компанії: проводите співбесіди віч-на-віч, щоб більше дізнатися про людину і пояснити йому свої очікування.
5. Не бійтеся сказати «ні» і відмовити претенденту. Також необхідно визначити рамки співробітництва: межі охоронюваної території (локальної, в межах міста) і масштаби співпраці.

«З якою різновидом кримінальної активності мають намір боротися? Адже якщо збираєтеся на риболовлю, необхідно знати, яку рибу потрібно зловити ». Якщо мішенню є магазинні злодії, тоді, що само собою зрозуміло, буде потрібно налагодити співпрацю зі службою охорони торговельної організації, але також не слід ігнорувати персонал місцевих готелів. «Погані хлопці часто зупиняються в готельних номерах», — пояснює експерт. Він також радить співпрацювати з охоронними департаментами декількох комерційних організацій. «Залучення декількох служб охорони може принести необхідні результати».

Два підходи

Куїн описує дві основні модель: модель «патрульного поліцейського» і груповий підхід.
Перша модель проста в реалізації, ступінь її корисності піддається виміру.

«Необхідно домовлятися з офіцерами охорони, яких ви б хотіли включити у свою мережу. Провести бесіду з охоронцями і визначити, кого вибрати для роботи в певних місцях. Дізнатися контактну інформацію. І повторювати послідовність цих дій стосовно кожного району, який планується включити в «агентурну мережу», — говорить Куїн. — Така методика передбачає, що основний обсяг інформації нададуть охоронці початкового рівня, від менеджерів охорони можна буде дізнатися менше, оскільки вони не завжди присутні на місцях».

Визначившись з цілями і масштабом, представник ПОП радить співробітникам поліції скласти запрошення листи, адресовані менеджерам охорони.
Офіцери охорони збирають величезну кількість інформації. «Ця інформація може виявитися надзвичайно важливою при розслідуванні злочинів», — вважає Куїн.

Деякі моделі обміну інформацією охоронних компаній з поліцією передбачають:

— тільки усний обмін — не в письмовій формі, оскільки необхідно враховувати можливу відповідальність, згідно з чинним законодавством, державними законами про найм і законами про недоторканність приватного існування;

— в деяких випадках партнерство передбачає передачу важливої інформації тільки довіреним особам.