Ізраїльське ПОП розробило унікальну модель «безпечного міста»

 

Ізраїльське ПОП розробило унікальну модель «безпечного міста»

Нати Джозеф (Nati Joseph), що працює патрульним офіцером в Kalbey Ashmoret, каже, що знає кожен будинок і квартал в ЦАХАЛЬ (Tzahala), північному анклаві ізраїльської столиці. «Це престижний район і ми розуміємо, як відрізнити місцевих від приїжджих, — пояснює Джозеф. — Я можу ідентифікувати чужого по поведінці. Наприклад, місцевим жителям властива незрозуміла специфіка ходи».

Kalbey Ashmoret надає цілодобову захист території Цахала Tzahala. Чотири роки тому через почастішання грабежів місцева влада вирішила співпрацювати з охоронною компанією. На офіційному сайті Kalbey Ashmoret повідомляється, що компанія «спеціалізується на забезпеченні безпеки із залученням службових собак». Це одне з багатьох ПОП, штат яких здебільшого складається із співробітників, які пройшли підготовку в ізраїльській армії.

Представники ЧОП заявляють, що їм вдалося розробити унікальну модель «безпечного міста»: особливість її в тому, що на периметрі присутність охоронців не відчувається. На відміну від інших багатих районів, в ЦАХАЛЬ не проводяться регулярні перевірки біля в’їзду на територію, що не знайти тут і зборів, що стали звичними для багатьох населених пунктів в Ізраїлю. В основі використовуваного підходу лежить комбінація ідентифікаційних методик, розроблених з тією метою, щоб відрізняти місцевих від приїжджих. Також особлива увага приділяється співпраці з місцевими жителями.

«Ми не зупиняємо кожного перехожого, тільки тих, хто викликає підозру, — пояснює Шахар Голдберг (Shahar Goldberg), засновник Kalbey Ashmoret, що пройшов підготовку в підрозділі збройних сил Ізраїлю» Океце «(« Жало »). Ми знаємо, як ідентифікувати і перехопити підозрілий транспорт ». За його словами, підозрювані — це, як правило, люди, арабської та африканської зовнішності. «Ми підходимо до них і запитуємо, що вони тут шукають, чи працюють вони і на когось, — говорить директор ЧОП. — Тим, кому тут нічого робити, зазвичай не дозволяється заходити на територію району в післяобідній годинник».

На район Цахала поширюється юрисдикція тель-авівського муніципалітету, проте він організований як житловий кооператив, за яким здійснює спостереження спеціальна комісія. Цахала був заснований в 1950 році і незабаром перетворився на досить престижний район. Місячна вартість роботи охоронної компанії складає тут близько 60 тисяч шекелів (17 тисяч доларів). На оплату послуг ЧОП частково йде орендна плата, що стягується житловим кооперативом, а також відрахування бізнес-структур, місцевих торгових центрів і заміського клубу відпочинку. Крім забезпечення безпеки району, Kalbey Ashmoret в ЦАХАЛЬ надає охоронні послуги ще 120 приватним клієнтам, інші жителі звертаються до допомоги інших ПОП.

Після декількох візитів до ЦАХАЛЬ стає зрозуміло, що за зовнішньою сонливістю району ховаються кілька шарів захисту. Що використовувалися спочатку для охорони жителів та їх майна інструменти та персонал в подальшому еволюціонували в масштабну систему, що працює за принципом видалення за межі району всіх «чужорідних елементів», як їх тут називають. Незліченні жовті знаки повідомляють, що район знаходиться під цілодобовим спостереженням. Тут встановлено не менше 150 охоронних камер. Більшу частину з них оточуючі можуть бачити на будівлях і оточуючих їх парканах. Зображення з них транслюється на монітори командного центру ЧОП, який розміщений у місцевому торгово-розважальному комплексі. За словами Голдберга, системи спостереження служать стримуючим фактором.

Коли охоронці помічають підозрілий транспорт або людей на екранах, вони відразу ж повідомляють про це патрульних на вулицях. Потім, у разі необхідності, в події можуть втрутитися чотириногі співробітники ЧОП. Величезних бельгійських вівчарок привозять з голландського розплідника, де вони проходять тривалу дрессуру. Такий собака, зі слів офіційних осіб компанії, може коштувати до 5 тисяч євро. В Ізраїлі собаки проходять фінальний курс підготовки з метою адаптації до місцевих умов.

На довершення всього, в районі присутній додатковий рівень захисту, можливо, найбільш ефективний — місцеві жителі. У власників будинків склалися дружні стосунки з охоронцями. І складається враження, нібито кожен з них поіменно знає співробітників захищає їх ЧОП. Авшалом Хабані (Avshalom Habani), віце-президент Kalbey Ashmoret, розповідає, що «в той момент, коли домовласники починають довіряти охоронцям, клієнти стають частиною системи безпеки. Вони, не зволікаючи, дзвонять і повідомляють про будь-яку підозрілу активності. Вони — цінне джерело інформації, адже в кінцевому підсумку ні охоронці, ні собаки, ні камери не зможуть помітити більше, ніж тисячі очей місцевих жителів».

Голдберг висловлює припущення, що потенційні злочинці, склавши уявлення про рівень безпеки цього району, ймовірно, вирішать зазіхнути на менш захищені будинку. Що й сталося в сусідить з ЦАХАЛЬ фешенебельному районі Неві Раско, де останнім часом різко зріс рівень злочинності. Директор Kalbey Ashmoret стверджує, що жителі цього району вже звернулися до нього з проханням про охорону.