Європол попереджає про небезпеку Wi-Fi

Європол попереджає про небезпеку Wi-Fi
«Важливі дані не слід пересилати за допомогою загальнодоступних точок Wi-Fi», — попереджає глава відомства Євросоюзу, що протистоїть мережевий злочинності.

Троелс Оертінг (Troels Oerting), що очолює центр Європолу з боротьби з кіберзлочинами, у своєму недавньому інтерв’ю Бі-Бі-Сі заявив, що персональні дані необхідно відправляти тільки за допомогою надійних мереж. За словами Оертінга, останнім часом збільшилися випадки шахрайства за посередництвом точок доступу до Wi-Fi.

«Ми спостерігаємо збільшення недоцільного використання Wi-Fi в цілях крадіжки електронних даних, паролів або грошових коштів у користувачів, що підключаються до відкритих мереж, — пояснює співробітник Європолу. — Нам необхідно донести до них відомості про те, яку небезпеку являє собою відправка даних за допомогою неперевірених мереж».

За словами Оертінга, під час недавніх випадків кібершахрайства, що мали місце в кількох європейських країнах, зловмисники не використали якісь нестандартні ходи, але покладалися на перевірені стратегії: користувачам пропонувалося підключитися до точок Wi-Fi, подібним тим, які присутні в ресторанах, пабах , кафетеріях та інших громадських місцях. Також коли присутня надійна охрана офисов, власники офісів не повинні забувати і про інформаційну безпеку на рівні відкритих мереж. Дані можуть викрадатися, коли люди зв’язуються з банківськими сервісами, магазинами або ж заходять на сторінки облікових записів соцмереж.

«Все, що ви відправляєте через Wi-Fi, піддається ризику. І ми — як індивідуальні користувачі, так і представники правоохоронного агентства — цим вельми стурбовані», — говорить Оертінг.

Це попередження представника Європолу прозвучала через кілька місяців після того, як Європарламент відключив свою систему Wi-Fi, на яку була проведена атака хакерів. Зловмисники позиціонували себе в якості посередників між користувачами і точкою доступу до мережі, збираючи таким чином інформацію.

Аналогічні побоювання висловлює Чарлі Макмардо (Charlie McMurdie), яка очолювала раніше британське відомство з питань кібербезпеки, а нині працює в компанії PWC. «Безліч злочинців знаходить легкодоступні мішені і уразливості, пройшовши по вулиці і виявивши Wi-Fi, який присутній в кожному кафе», — пояснює експерт. За словами Макмардо, великі компанії також ставали жертвами подібного роду злочинів, оскільки не вели спостереження за точками доступу до інтернету, создававшимися зловмисниками.

Цій проблемі присвятили своє недавнє дослідження і співробітники університету Ліверпуля. Вони прийшли до висновку, що віруси Wi-Fi-мереж можуть передаватися електронними носіями точно так само, як і простудні захворювання, що переходять від людини людині. Команда вчених моделювала вірусну атаку під кодовою назвою «Хамелеон». І було встановлено, що віруси здатні швидко поширюватися, не будучи виявленими, оскільки захист доступу до Wi-Fi за допомогою паролів не є достатньо надійною.

Співробітники Школи електронної інженерії та інформатики при університеті Ліверпуля в лабораторних умовах провели хакерську атаку на комп’ютерну мережу в Белфасті та Лондоні. За їхніми спостереженнями, поведінка комп’ютерного вірусу порівнянно тим, як поводяться інфекції, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Вірус, що знаходиться в мережі Wi-Fi, переміщається до інших точок доступу, які, в свою чергу, з’єднують з Wi-Fi домашні комп’ютери і комп’ютери бізнес-структур. У густонаселених районах присутня більше точок доступу, що дозволяє вірусу розповсюджуватися значними темпами.

«Коли« Хамелеон »атакував точки доступу, на роботі мережі це ніяк не позначилося, тим не менш, вірус міг збирати і передавати облікові дані всіх інших користувачів Wi-Fi, які підключалися до цієї мережі. Потім вірус шукав інші точки», — стверджує Алан Маршал, професор, що займається питаннями мережевої безпеки.

Точки підключення до інтернету здебільшого запаролено, але цей вірус просто шукає інші, менш захищені, точки, включаючи безкоштовні Wi-Fi-зони, типові для місць громадського харчування, магазинів та аеропортів.

Зі слів професора Маршала, Wi-Fi все частіше стає мішенню хакерів, так як всім добре відомі уразливості бездротового інтернету. «Ми продемонстрували, що віруси здатні атакувати Wi-Fi-мережі і поширюватися швидкими темпами. І зараз отримані завдяки цьому дослідженню дані ми може використовувати для розробок нових методик ідентифікації вірусних атак».