Secure Land — перша приватна охоронна компанія в секторі Газа

Secure Land - перша приватна охоронна компанія в секторі Газа
Під час поїздки в Газу-Сіті натовп захоплених фанатів намагалася пробратися до співака Мохаммеду Ассаф (Mohammed Assaf), переможцю Arab Idol, але шлях шанувальникам перегородила група чоловіків міцної статури, одягнених в костюми, — співробітники першої в секторі Газа приватної охоронної фірми.
Охорона молодого виконавця під час рідкісного візиту в рідне місто стала першим завданням Secure Land — нещодавно сформованої команди охоронців, що надають різні охоронні послуги: від забезпечення безпеки ВІП-персон до охорони готелів, бізнес-організацій та інкасації.

«Це наш перший день на службі, і ми повинні захистити зірку Arab Idol Мохаммеда Ассаф, — пояснює в інтерв’ю агентству Франс Прес виконавчий директор компанії Secure Land Білал аль-Арабід (Bilal al-Arabid). — Його охороняє команда з 18 чоловік, не рахуючи водіїв. Це перша наша місія з охорони селебріті».

Secure Land — сімейний бізнес. Батько Арабіда, Абдель Кадар (Abdel Kader,) займає в ньому посаду генерального директора. «Ми почали обмірковувати реалізацію ідеї такого підприємства після розмов з представниками компаній і відомств. Вони підтримали ініціативу, оскільки в Газі є недолік подібного сервісу », — зазначає отець Арабіда.

Однак отримати дозвіл в уряду, підконтрольного угрупованню ХАМАС, було не так-то просто — багато в чому через те, що ніхто із співробітників зазначеного ПОП не належить до якої-небудь з численних збройових фабрик, існуючих в Газі.

«Дозвіл на ведення бізнесу було видано не відразу, так як це досить складне питання», — пояснює представник Secure Land, підкреслюючи, що люди з ХАМАС вперше дозволили працювати приватної охоронної компанії. На території Сектора Газа ХАМАС не дозволяє приватним особам мати зброю, за винятком тих ситуацій, коли ці особи є робочими однієї зі згаданих фабрик. Захищаючи цивільні установи, Secure Land може навіть «полегшити роботу» поліції і служб безпеки ХАМАС.

На поточний момент штат ПОП складається з 40 осіб, які протягом двох місяців проходили курс підготовки — крім підтримки фізичної форми, співробітники компанії відточували навички прицільної стрільби.

«Ми звертаємо увагу на індивідуальні можливості, робимо упор на фізичну підготовку, такі моменти, як уміння стрибати, бігати, навички евакуації людей і забезпечення захисту», — говорить тренер Ахмед Юсеф (Ahmed Yusef). — Приватна охоронна фірма залучає ряд зарубіжних організацій можливістю уникнути необхідності встановлювати контакт з адміністрацією ХАМАС, яку уряди західних країн здебільшого бойкотують. Деякі організації та приватні компанії воліють не мати зв’язків з поліцією ХАМАС зважаючи міжнародних санкцій. Уряди повинні забезпечувати безпеку громадських установ, в той час як приватні організації, такі як банки, туристичні комплекси та готелі, вдаються до допомоги ПОП».