П’ять способів безпечного зберігання електронних даних

П'ять способів безпечного зберігання електронних даних
Як відомо, хакери ставлять перед собою завдання знайти проломи в системах безпеки та отримати доступ до електронних даних. У підсумку великі компанії, такі як Target, відчувають на собі наслідки інформаційних витоків. Однак безпечне зберігання електронної інформації передбачає наявність не тільки засобів захисту файлів компанії та особистих документів від хакерських атак, а й інструментів, що використовуються у випадку, якщо з ладу вийде апаратне або програмне забезпечення комп’ютера.

1. Регулярне оновлення файлів. Якщо операційна система інфікована вірусом, в деяких випадках необхідно повністю видалити дані на комп’ютері і перевстановити систему. У Mac резервне копіювання даних здійснюється автоматично, в ПК же потрібно час від часу робити резервну копію даних.

2. Використання зовнішнього жорсткого диска. Зовнішні жорсткі диски можуть також застосовуватися для зберігання резервних копій цінних файлів. Додаткові переваги цих дисків — їх портативність і надійність. Деякі користувачі вважають за краще навіть зберігати всі файли на зовнішніх дисках, а не на вбудованих. Зробити це можна, змінивши місце зберігання файлів за замовчуванням в системних настройках.

3. Хмарні сховища. Хмарні сервіси — вельми популярний спосіб зберігання цифрових даних. Головне, про що не варто забувати, — це безпечний HTTP і регулярна зміна пароля. Перед тим, як зробити вибір на користь того чи іншого сервісу, за доцільне провести невелике дослідження на предмет того, приділяють чи представники конкретного сервісу належну увагу фізичній і мережевої безпеки.

4. Контроль доступу до файлів. Крім бекапа системи, не зайвим буде зробити заходи, що відносяться до фізичного захисту даних. Можливо, слід обладнати кабінет, який був би захищений від впливу вологи і високих температур. У деяких випадках слід звернути особливу увагу на місце зберігання комп’ютера. Якщо девайс знаходиться в публічному або легкодоступному місці, даними може загрожувати небезпека. У таких умовах комп’ютер краще захистити персональним паролем.

5. Шифрування даних. У багатьох комп’ютерах наявний функціонал шифровки файлів. На більшості комп’ютерів під управлінням системи Windows встановлено програмне забезпечення BitLocker, виробництва Microsoft. Якщо BitLocker недоступний на ПК, можуть допомогти такі рішення, як DiskCryptor або TrueCrypt. Зазначений метод захисту необхідно використовувати і по відношенню до резервних файлів, включаючи зовнішні диски і флеш-накопичувачі.

Додатковий рівень захисту надає шифровку практично всіх додатків, включаючи файли Microsoft Office і імейл. Шифрування може здійснюватися кількома способами, включаючи і створення паролів для доступу до файлів.