Американські школи наймають озброєних охоронців

Американські школи наймають озброєних охоронців
У місті Пемброк-Пайнс, розташованому в околицях Форт-Лодердейл, штат Флорида, які повертаються за шкільні парти учнів зустрічають не тільки вчителі і директор. Школярі також знайомляться з озброєними поліцейськими, які надалі будуть постійно перебувати на кампусах.

Рівень злочинності в цій місцевості поступово знижувався, але після події минулого року в початковій школі Ньютаун, коли загинули 20 дітей і 6 дорослих, влада Пемброк-Пайнс все-таки вирішили заручитися підтримкою шкільних офіцерів. Присутність озброєних поліцейських і охоронців у школах середніх і старших класів Америки на сьогоднішній день вже не представляється чимось незвичайним. За даними Національної конференції законодавчих зборів штатів, кожен американський штат в поточному році розробляв законопроекти по частині безпеки навчальних закладів, і, як мінімум, в 20 штатах ці ініціативи отримали законну силу.

Нові закони передбачають наявність одного волонтера або ж служби безпеки. Наприклад, у школі округу Франклін, в Міссурі, держслужбовцям дозволяється зберігати зброю в автомобілях на території державної власності, якщо двері транспортного засобу закриті, зброя приховано від сторонніх очей, і на нього є відповідна ліцензія.

Друзі сайту: вас можуть зацікавити швидкі та надійні автоперевозки грузов, які ви можете замовити за доступними цінами!

Бернард Джеймс, професор конституційного права в Університеті Пеппердайн (Малібу, Каліфорнія), говорить, що одним з головних трендів після трагедії в Ньютаун стала оцінка безпеки кампусів початкових шкіл. У минулі роки розробники заходів запобігання насильства в освітніх установах не враховували початкові школи, пояснює Джеймс, «і брак ресурсів для цієї мети також піддавався перевірці».

По всій території США налічується 67 тисяч початкових шкіл, ця цифра більш ніж удвічі перевищує сумарну кількість разом узятих середніх і старших шкіл.
Школа Сенді-Хук відповідала всім стандартам безпеки, включаючи закриваються вхідні двері з встановленою системою відеоспостереження. Але, як і в більшості шкільних районів, в Ньютаун поліцейські офіцери були присутні тільки в середніх і старших школах.

Наявність шкільних офіцерів надає ряд переваг, наприклад, школярі будуть знати, до кого слід звернутися, в разі необхідності; присутність охоронця також служить стримуючим фактором для потенційних злочинців.

За словами Кевіна Квіна, президента Національної асоціації шкільних офіцерів, цього року чисельність нових поліцейських, які пройшли підготовку, удвічі перевищила статистику минулого року. Поки деякі експерти задаються питанням про доцільність присутності озброєних людей в кампусах і надання права носити зброю працівникам шкіл, законодавці, щонайменше, трьох штатів вже прийняли закони, що дозволяють вчителям перебувати в школах зі зброєю.
Разом з тим, багато хвилюються, що вчителі зі зброєю будуть являти собою небезпеку для дітей, а не захищати їх. Якщо на території кампуса з’явиться озброєний зловмисник, у вчителів буде вибір: або залишатися в аудиторіях і захищати школярів, або ж залишити їх і спробувати нейтралізувати злочинця. До того ж, вважає глава асоціації шкільних офіцерів, озброєний вчитель може стати додатковою проблемою для поліцейських, які приїхали на виклик: їм необхідно буде гадати, хто є стрільцем, а хто — шкільним працівником.