«Мертві душі» G4S: Уряд Британії звинуватив охоронного гіганта у шахрайстві

«Мертві душі» G4S: Уряд Британії звинуватив охоронного гіганта у шахрайстві
Британський уряд заявив, що суми, прописані в контрактах охоронного гіганта G4S на відстеження пересувань правопорушників з використанням електронних браслетів, були значно завищені. Через порушення, котрі виникли в ході аудиторських перевірок, владі довелося звернутися до допомоги служб, які розслідують випадки шахрайства.

Міністр юстиції Британії Кріс Грейлінг розповів, що попросив співробітників спеціального відомства розглянути можливість проведення розгляду у відношенні G4S, після того, як офіційні особи компанії відмовилися брати участь в аудиті контрактів.

Чиновник, зокрема, зазначив, що під час додаткового аудиту, що проводився бухгалтерами PwC, було встановлено, що G4S — компанія, що провалила підготовку до лондонської Олімпіади, — і ще одна охоронна фірма, Serco, отримували від держави оплату за деяких громадян, але спостереження за ними фактично не велося. У ряді випадків засуджених, пересування яких, як передбачалося, повинна була відстежувати охоронна компанія, вже не було в живих.

Друзі сайту: вас може зацікавити чиллер цена на який вас неодмінно приємно здивує!

Керівництво Serco погодилося на проведення аудиторських інспекцій, покликаних встановити факт наявності невідповідностей, тоді як офіційні особи G4S відповіли відмовою на запрошення британських властей.

За словами Грейлінга, сліди порушень ведуть в 2005 рік, коли укладалися діючі контракти, але, можливо, до практики завищення реальної вартості охоронного сервісу з використанням браслетів представники згаданих ЧОП стали вдаватися ще в 1999 році.

Виступаючи перед депутатами нижньої палати британського парламенту, Грейлінг сказав, що його здивувало те обставина, що до подібних методів визначення вартості контрактів вдавалися два найбільших державних підрядника. «Практика розрахунку вартості, про яку йде мова, є неприпустимою, і уряд зробить всі необхідні кроки для повернення коштів платників податків», — заявив міністр юстиції.

Також він повідав, що державне відомство переглянуло всі діючі контракти з Serco і G4S. У період 2012-2013 років британський уряд перерахувало G4S більш 394 мільйонів фунтів стерлінгів.

Управляючі G4S, у свою чергу, говорять, що за підсумками внутрішнього розслідування, ніяких ознак «нечесних практик або посадових злочинів» виявлено не було. «Ми надзвичайно стурбовані побоюваннями, висловленими міністерством юстиції, — сказав виконавчий директор охоронної компанії Ешлі Алманз у своїй заяві, — і постараємося негайно вирішити ці питання».

Виконавчий директор Serco Крістофер Хаймен сказав, що менеджери компанії «з усією серйозністю підходить до вирішення виниклої проблеми, і що всі переплачені гроші будуть повернені».

Профспілкові об’єднання в цьому зв’язку заявляють, що факт наявності контрактів за завищеною вартістю повинен змусити урядовців переглянути план часткової передачі служби пробації на аутсорсинг приватним компаніям.

«Не вкладається в голові, наскільки часто цим фірмам дозволяється ухилятися від виконання своїх зобов’язань, обкрадати платників податків, і все ж отримувати урядові контракти», — говорить генеральний секретар профспілки працівників громадських та комерційних служб.

Підозри в шахрайстві — остання з серії поганих новин для G4S. Минулого літа організатори Олімпіади були змушені задіяти збройні сили для захисту жителів і гостей британської столиці з тієї причини, що керівництво G4S не змогло надати 10400 охоронців, що передбачалося контрактом.