Чи перетворяться російські ПОП в корпоративні приватні армії?

Чи перетворяться російські ПОП в корпоративні приватні армії?
Доктор Марк Галоетті, що працює в центрі глобальних питань, а також на кафедрі історії Росії та слов’янознавства Нью-йоркського університету, коментує недавні новини про введення нових правил для охоронних служб «Газпрому» і корпорації «Транснефть», що надають співробітникам цих структур доступ до зброї та широкі можливості його застосування.

На думку аналітика, таке явище знаменує собою повернення до тренду, що існував в ранні путінські роки, коли приватний охоронний сектор, значною мірою вийшов з-під контролю в 90-ті, зазнав суттєвого реформування. «На щастя, вже минув той час, коли в московських торгових центрах можна було бачити обтяжених штурмовими гвинтівками найманців. Однак атмосфера, яку уособлювали собою ці люди, все ще відчувається. Сьогодні приватна охоронна індустрія РФ — динамічно розвивається, і в той же час ретельно контрольований юридичними нормами сектор».

Друзі сайту: на сторінці shs.kiev.ua ви можете замовити якісне встановлення систем відеонагляду в Києві за доступними цінами!

Аналітик звертає особливу увагу на можливість того, що безперервно розростаються армії цих квазічастних корпорацій здатні на певному етапі стати прикладом для наслідування всьої російської бізнес-спільноти. Звичайно ж, пише експерт, деякі компанії з приватного сектора — RSB Група та Центр-Альфа — надають озброєну охорону посольствам РФ і комерційним суднам. Однак в напрямку, в якому рухається індустрія ПОП, помітна тенденція до розширення організації та отриманню широких повноважень.

Марк Галеотті згадує про ідею, озвучену Путіним у 2011 році: про те, що такі компанії реалізують національні інтереси при безпосередній участі держави. Американський експерт також посилається на торішнє висловлювання депутата Держдуми Рогозіна про можливість створення ПОП при державної підтримки і зазначає, що деякі особи з Міністерства оборони виступають проти ініціатив подібних до цієї. Така модель потенційно може призвести до того, що у російського МЗС з’явиться власне приватне охоронне підрозділ.

Кремль розглядає всі російські компанії та організації, особливо що знаходяться в державній власності, як потенційні інструменти. І охоронні структури, безсумнівно, будуть діяти за його вказівкою, коли в цьому з’явиться необхідність. «Це не можна повною мірою охарактеризувати як застосування сили в традиційному авторитарному сенсі або ж як більш м’які методи (м’яка сила). Скоріше, як еластичні методики, що надають гнучкі можливості», — підсумовує експерт.