G4S перетворюється на приватну армію Її Величності?

G4S перетворюється на приватну армію Її Величності?
Охоронній компанії G4S, з її досить-таки неоднозначною репутацією, за рік вдалося збільшити загальну вартість урядових контрактів на 20%. І це незважаючи на ряд прорахунків, які мали місце в недавній історії охоронного гіганта. Очевидно, що помилка з Лондонської олімпіадою практично не позначилася на обсязі прибутку: за період 2012-13 британські платники податків заплатили цьому ПОП 394 млн фунтів стерлінгів, роком раніше така сума становила 328,5 мільйона.

Представник Лейбористської партії Беррі Ширман був вкрай стурбований цими цифрами і тим фактом, що уряд покладається на обмежене коло підрядників. «Мене до надзвичайності стурбувало монопольне становище, займане G4S в секторі охоронних служб. Вони стають приватною армією уряду Її Величності. Відбувається щось, на що, як мені здається, необхідно звернути увагу».

Таке збільшення витрат на сервіс G4S головним чином пояснюється тим, що представники Міністерства юстиції порахували потрібним виділити додаткове фінансування в розмірі 51 мільйони фунтів стерлінгів на оплату контрактів з компанією. Прес-секретар відомства сказав, що з G4S були укладені кілька нових контрактів на управління в’язницями в Бірмінгемі і Оквуд, а також контракти, що передбачають забезпечення безпеки суден Великобританії та трибуналу.

Друзі сайту: тільки тут ви можете замовити якісні жалюзі за доступними цінами!

Разом з тим, Міністерство праці та пенсійного забезпечення більш ніж удвічі збільшило фінансування роботи G4S — з 13,8 до майже 32,1 мільйона фунтів стерлінгів. Міністр з питань зайнятості згадав і про контракт, укладеному з охоронною фірмою в рамках робочої програми уряду.

«Ми співпрацюємо з урядом Великобританії вже протягом двох десятиліть, надаючи високоякісний сервіс, — пояснював Кім Челліса, генеральний директор відділу G4S по роботі з урядовими установами та аутсорсингу. — Нам вдалося виграти тендери на контракти в надзвичайно конкурентному середовищі завдяки ефективному сервісу і вигідним умовам для платника податків. У нас хороша статистика щодо співпраці з урядовими клієнтами, 11 тисяч наших службовців щодня надають їм і всім іншим необхідний захист».

У минулому місяці колишній бос G4S Нік Баклс, який визнав, що під час підготовки до літніх Олімпійських ігор були допущені «принизливі помилки», залишив посаду голови компанії, приносив йому 1,2 мільйона фунтів стерлінгів на рік. Після олімпійського фіаско, Баклс зробив відчайдушні спроби втриматися на своїй посаді, однак репутаційні втрати і помилкова торгова стратегія останніх тижнів спровокували різке падіння курсу акцій компанії — більш ніж на 13% за день.