Офіцери охорони транспортної системи Сан-Дієго стривожені рівнем своєї проф підготовки

Офіцери охорони транспортної системи Сан-Дієго стривожені рівнем своєї проф підготовки
Наручники, перцевий балончик і «Спрінгфілд» .45-го калібру затишно розміщуються на ремені офіцера Алена Уіта. Високий зріст, коротко стрижені сиве волосся і темні окуляри — все це виглядає досить переконливо в запорошених каліфорнійських сутінках.

Повз вокзального Пірона промчав експрес, шум якого порушив тимчасове затишшя. Офіцер Уит став підраховувати: сотні пасажирів в одному поїзді, тисячі за день, мільйони за рік. Якби вони тільки знали…

Віт і його колеги з приватної охоронної фірми Universal Protection Service знаходяться на передовій лінії, забезпечуючи захист громадян на одній з ділянок другого за ступеня завантаженості залізничного коридору Сполучених Штатів, що тягнеться через Лос-Анджелес аж до Сан-Луїс-Обіспо.

Це багатогодинна і низькооплачувана робота з широким колом обов’язків. Віт і інші офіцери стривожені рівнем власної профпідготовки: своєю безпорадністю навіть у відносно рутинних надзвичайних ситуаціях, не кажучи вже про зіткнення поїздів або терористичних нападах.

За останні кілька місяців репортери інформаційних агентств KPBS вивчили сотні сторінок урядових контрактів, записників службовців і планів зі зменшення небезпеки, опитали працівників правоохоронних органів та охоронний персонал федерального, державного та місцевого рівнів, розмовляли з діючими і колишніми працівниками Universal Protection Service, людьми, ризикувати своїми робочими місцями і, за словами деяких, навіть життям для того, щоб громадськості стали відомі деякі факти про роботу охоронної фірми.

«Ці аспекти, які ігнорувалися протягом тривалого часу, мають відношення до національної безпеки», — вважає Аллен Уит.

Через деякий час після того, як в 1975 році була заснована Система міського пасажирського транспорту Сан-Дієго, її керівництво уклало контракт з місцевою охоронною компанією Heritage Security Services. Цьому прикладу 1977 послідували керують транспортним районом Норт-каунті. Обома транспортними системами, що з’єднують між собою територію мексиканського кордону, центральну частину Сан-Дієго Ескондідо і Оушнсайд, щорічно користуються 94 мільйони чоловік.

Забезпечувати безпеку пасажирів покликані офіцери охоронної фірми Heritage, які наділені правом попереджувального правозастосування. Згідно з вимогами системи пасажирського транспорту, офіцери повинні, серед іншого, «надавати першу допомогу постраждалим, стежити за дотриманням громадського спокою і допомагати під час рятувальних операцій при аваріях автобусів або потягів».

Приватні охоронні компанії гарантують, що їх офіцерам по силам впораються зі складною роботою, і за це їм надаються контракти, обчислюються мільйонами доларів.

Друзі сайту: на сторінці pravdop.com/ua/licenziya_na_ohrannuyu_deyatelnost/ ви можете отримати ліцензію на охоронну діяльність та дізнатися більше детальної інформації про це.

Першого травня 2012 швидко розвивається охоронна компанія Universal Protection Service поглинула Heritage Security Services, і в спадщину підприємству дісталися всі офіцери і контакти Heritage. Положення цих контрактів передбачають, що всі службовці повинні проходити базові та розширені курси навчання, мати відповідні ліцензії, володіти навичками, необхідними при проведенні пошуків вибухових пристроїв і евакуації будівель, а рівно і знаннями, які необхідні для боротьби з терористичною загрозою.

Охоронний сервіс обходиться транспортним районам в більш ніж 9 мільйонів доларів щорічно: офіцери охорони повинні бути присутніми на місцях трагедій, де поїзди збили пішоходів, місцях, де сталися самогубства або автомобільні аварії, реагувати на повідомлення про бійки, перестрілках, серцевих нападах, допомагати при проведенні розслідувань причин транспортних аварій, надавати допомогу під час відключення електроенергії, і, якщо необхідно, контролювати поведінку натовпу.

Між тим, згідно з численними повідомленнями офіцерів ПОП, як мінімум, протягом останніх п’яти років вони не проходили підготовку в тому обсязі, про який згадується в контрактах. Ці офіцери не є звичайними «поліцейськими на прокат», але у багатьох з них є досвід роботи в поліції або у сфері приватної охорони, однак, як кажуть службовці Universal Protection Service, лише деякий їх минулий досвід має практичне застосування до унікальних умов транспортної системи Сан-Діего.

«Якщо я приїду на місце аварії потягу, то не буду знати, як відкрити двері, вікна, аварійні люки, — говорить Мо Хан з Universal, який пропрацював 27 років у поліції Сан-Дієго. — Я поняття про все це не маю, і не пам’ятаю, щоб під час тренувальних занять нам розповідали про те, як діяти під час аварій поїздів».